EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - EV

Koridor ve antre dekorasyonunda son trendler

Antreler ve koridorlar ölü alanlar değildir, aksine evinizin genel atmosferine büyük bir etkileri olan ve özenle düşünülerek dizayn edilmesi gereken alanlardır. Peki son yıllarda antre ve koridorları sıradışı hale getiren dekorasyon trendleri neler? Gelin Homify ile harika yeni nesil antre ve koridor dizaynlarına bir göz atalım...

profil
BT Ekip
25.09.2016
Koridor ve antre dekorasyonunda son trendler

Antre ve koridorlar genellikle dar, odalar arası geçiş sağlayan ve çoğunlukla penceresiz alanlardır ve bu yüzden de koridorlarınızın davetkar ve iç açıcı bir görünüme sahip olması için en önemli dekorasyon unsuru aydınlatmadır. Antre ve koridorlarınızı dizayn ederken ışıklandırma ögelerine özen gösterin ve mümkünse hem tavandan hem de duvar aplikleriyle katmanlı bir aydınlatma sistemi oluşturun. Işıklandırmayı kuvvetlendiren geniş aynalar da, antre ve koridorlarda modası asla geçmeyecek olan tasarım elemanlarından biri. 

Uluslararası dekorasyon ve mimari sitesi Homify.com.tr tarafından hazırlanmıştır.

Koridor ve antre dekorasyonunda son trendler

Koridor ya da antre denilince akla ilk gelen şeyin dresuarlar olduğunu biliyoruz, ancak geçtiğimiz yıllarda şık mobilyalar da antre ve koridorlarda kendilerini göstermeye başladı. Dediğimiz gibi antre ve koridorları boş alanlar olarak düşünmeyin ve yalnızca basit bir dresuarla geçiştirmeyin. Eğer koridorlarınız çok dar değilse bu tarz şık bir oturma alanı evinize eşsiz bir hava katacaktır. 

Koridor ve antre dekorasyonunda son trendler

Bomboş duvarlara sahip antre ve koridorların modası çoktan geçti... Artık bu geçiş alanlarını birer sergiye dönüştüren çerçeveli resim ve fotoğraflarla, sofistike bir kütüphaneyle ya da sanat eserleriyle dolu duvarları olan koridorlar revaçta. 

Koridor ve antre dekorasyonunda son trendler

Duvarları doldurmanın bir diğer yolu da şüphesiz ki rengarenk ve capcanlı desenlere sahip duvar kağıtları ya da duvar resimleri. Cesur ve iddialı desenler antre duvarlarında harikalar yaratıyor. Hele bir de bu örnekte olduğu gibi birbirinden çağdaş ve göz alıcı aksesuar ve mobilyalarla tamamlandığında daracık ve küçük bir koridoru bile bir şahesere ve tasarım harikası bir yaşam alanına dönüştürmeniz mümkün. 

Koridor ve antre dekorasyonunda son trendler

Dekorasyonda doğallık her zaman trend olan ve modası asla geçmeyen tarzlar yaratıyor. Ancak özellikle son yıllarda doğal malzeme ve tasarım unsurları ev dekorasyonlarında çok daha öne çıkıyor. Antre ve koridorlarınız için hasır sepetlerin içlerine yerleştirilmiş mis kokulu canlı çiçeklerden daha güzel ve estetik bir dekorasyon unsuru düşünemiyoruz! 

Koridor ve antre dekorasyonunda son trendler
Önceki ve Sonraki
Haberler