EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - EV

İtalya'da rüya gibi bir ev

İtalya'da, klasik ve çağdaş stilin enfes örneklerini barındıran, çok özel bir daireye konuk oluyoruz. Ukraynalı iç mimarlar Vitaliy Yurov ve Iryna Dzhemesiuk tarafından tasarlanan bu muhteşem dairenin ilham verici detaylarına yakından göz atmaya ne dersiniz?

profil
Serra Özbay
03.08.2017
İtalya'da rüya gibi bir ev

Lüks, çağdaş sanat ve klasik detayları mercek altına alacağımız projede ilk olarak parlak renkler göze çarpıyor. Yüksek tavan ve açık renk mermer ve ahşap kaplı duvarlar mekanda kesinlikle ferah bir hissiyat yaratıyor. Zeminde kullanılan klasik tarzdaki döşeme ise dairedeki ince işçiliğin en iyi örneklerinden. Mekanda kullanılan mobilyalar Minotti, Poltrona Frau, Kristalia gibi markalardan seçilmiş.

İtalya'da rüya gibi bir ev

Salonda altın rengi kaplamalı giydirme duvar önünde, koyu yeşil renk kumaşla kaplı modern ve konforlu bir kanepe kullanılmış. Birbirinden farklı tarzları bir arada kullanmaktan çekinmeyen mimarlar, eklektik tarzı projelerinde sıkça yansıtıyorlar.

İtalya'da rüya gibi bir ev

Yemek bölümüne geçtiğimizde sanat eseri niteliğinde bir duvar karşılıyor bizi. Bordo renk boyalı duvar üzerindeki kocaman duvar resmi dramatik bir hava katıyor mekana. Modern tarzdaki on kişilik ahşap yemek masası ve siyah beyaz renkteki minimal sandalyeler bu sanat eseri duvarın önünde konumlandırılmış. Pirinç avizeler ise yemek bölümüne kesinlikle hoş bir doku katmış. Ukraynalı mimarlar farklı teknik ve malzemeleri bir arada kullanmayı sevdiklerini ekliyorlar.

İtalya'da rüya gibi bir ev

Koyu gri tonlardaki modern bir mutfak karşılıyor bizi. Açık raf sistemleri ve mermer dokulu tezgah mutfaktaki diğer modern tarzdaki tercihlerden. Mutfak için Valcucine markası ile çalışılmış.  Kullanışlı ve fonksiyonel detayların öne çıktığı mutfakta kullanılan zarif aydınlatma elemanları DelightFULL markasından seçilmiş. 

İtalya'da rüya gibi bir ev

İddialı malzeme seçimleriyle minimal şekilde düzenlenmiş banyoya giriyoruz. Yarı değerli taş kaplı küvetin hemen arkasında bulunan duvar mekanda ilk göze çarpanlardan.  Amorf formdaki siyah lavabolar ve küvet, banyoyu alışılagelmişin dışında bir görüntüye ulaştırıyor.

İtalya'da rüya gibi bir ev

Ukraynalı iç mimarlar Vitaliy Yurov ve Iryna Dzhemesiuk projelerini şöyle değerlendiriyor; "Müşteri ile etkileşim çok önemlidir. Genellikle eklektik stilde çalışır ve çağdaş sanat eserlerini mekanlarda sıkça kullanırız.  Hedefimiz sadece güzel bir resim değil, aynı zamanda yaşam tarzı, alışkanlıkları vb. göz önüne alarak her bir müşteri için konforlu bir yaşam alanı oluşturmaktır. Projeyi geliştirmeden önce tartışmak ve müşterin isteklerini, mekandaki eylem senaryosunu dikkatli bir şekilde mercek altına alırız. Her aşamada onunla yakın ilişki içinde kalıyoruz. Tüm projelerde ortak bir hedefimiz var ve ikimiz de iyi bir sonuç almak istiyoruz. "

İtalya'da rüya gibi bir ev
Önceki ve Sonraki
Haberler