EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - EV

Huzur dolu ekolojik bir ev

Geleneksel dizaynlara sahip eski evlerin uzman mimarlar ve tasarımcılar tarafından yenilendikten sonra göz kamaştırıcı modern görünümleri kavuştukları bilinen bir gerçek. Ancak bu yazımızda ziyaret edeceğimiz evin sizi bir hayli şaşırtacağına eminiz.

profil
BT Ekip
14.02.2016
Huzur dolu ekolojik bir ev

Hollanda'nın kırsal bir bölgesinde yer alan bu ev geleneksel dış cephesinin modern yorumuyla kendine hayran bırakırken iç yaşam alanlarındaki lüks ve estetiğin boyutuyla da hayrete düşürüyor adeta. Hem mimari açıdan hem de dekorasyon açısından ezber bozan bu sıra dışı evin ekolojik nitelikleriyle de öne çıkmayı başarıyor. 

HOMIFY

Evin dış cephesinde son derece yalın ama bir o kadar da şık bir tasarım karşılıyor bizleri. Koyu tonların beyaz duvarlarla oluşturduğu kontrastın çekiciliği davetkâr bir samimiyet oluştururken, en çarpıcı mimari unsur olarak çatı kaplaması öne çıkıyor elbette. Geleneksel bir ekolojik yöntemden faydalanılarak oluşturulmuş bu çatı, saz bitkisinden oluşan doğal bir kaplama malzemesiyle dizayn edilmiş ve bu da eve sıra dışı ve etkileyici bir görünüm kazandırıyor. 

Huzur dolu ekolojik bir ev

Evin çarpıcı özellikleri ekolojik çatısıyla sınırlı değil. Biraz uzaklaşıp bahçeden evin bütününe baktığınızda büyülenmemek imkansız. Yemyeşil ve bakımlı bahçesiyle huzurlu bir atmosfere sahip olan ev, ışıklandırma detayları ve mimari yapıda kullanılan malzeme tercihleriyle de ardında yer alan yetişkin ormana ve çevredeki doğal manzaraya kusursuz bir uyum sağlıyor. 

Huzur dolu ekolojik bir ev

Doğanın içinde konumlanan evin en keyifli yaşam alanlarından biri de huzur dolu bahçeye bakan teras alanı pek tabii ki. Modern sarı ışıklandırma unsurlarıyla aydınlatılan terasta geniş bir yemek alanı ve konforlu bir dinlenme alanı oluşturulmuş. 

Huzur dolu ekolojik bir ev

Evin içinde ise son derece lüks ve şık bir tasarım anlayışı hakim. Klişe olmayan klasik mobilyalarla dizayn edilmiş olan oturma odasında ağırbaşlı bir estetik öne çıkıyor. Nötr renklerin yuvarlak hatlarla bir araya geldiği dekorasyonda hem konfor hem de zarif bir çarpıcılık salonun ana karakterini belirliyor. 

Huzur dolu ekolojik bir ev

Mutfakta ise daha modern bir endüstriyel tarz uygulanmış. Bar sandalyeleri ile oturma alanını da içinde barındıran oldukça geniş mutfak adası hem mutfak dolaplarıyla depolama alanını çoğaltıyor hem de çalışma alanını genişleterek fonksiyonel açıdan eşsiz bir dekorasyon meydana getiriyor. Mutfağın dikkat çeken bir diğer özelliği ise özenle seçilmiş olan ve farklı noktaları özellikle vurgulayan ışıklandırma ayrıntıları. 

Huzur dolu ekolojik bir ev

Evdeki lüks ve estetik unsurların boyutunun göz kamaştırıcı olacağını söylemiştik. Geniş ve bol odalı bir mimariye sahip olan evin iç mekanları dizayn edilirken standart yaşam alanlarının dışında keyifli ve sıra dışı yaşam alanları da oluşturulmuş. Bu gördüğümüz yaşam alanında ise konforlu, keyifli ve aynı zamanda da kırmızı klasik tarzlı koltuklarıyla son derece şık bir sinema alanı ve gösterişli avizesiyle öne çıkan lüks bir bilardo salonu bir arada bulunuyor. 

Huzur dolu ekolojik bir ev

Evin lüks ve keyifli yaşam alanları sinema salonu ve bilardo alanıyla da sınırlı değil. Şehirden uzakta konumlanan evin içinde ev sakinlerinin her türlü ihtiyacını karşılayacak yaşam alanları oluşturulmuş. Fitness odası ve sauna dahil! 

Huzur dolu ekolojik bir ev

Banyoda ise yine harika bir lüks ve konforla karşılaşıyoruz. Son dönemde giderek yaygınlaşan banyo dekorasyonu trendlerinden biri olan modern tasarımlı retro tarzlı bağımsız küvet ünitesi göz doldururken ahşap detaylar ve duvar mozaikleri de öne çıkan tasarım unsurları oluyor. 

Huzur dolu ekolojik bir ev
Önceki ve Sonraki
Haberler