EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - EV

Evde stres seviyesini azaltacak 5 öneri

Stresli iş hayatı, koşturmalı şehir hayatı, zaman zaman zorlayıcı olabilen aile hayatı derken eve geldiğimizde tüm yorgunluğumuzu geride bırakıp dinlenmek, iyi vakit geçirmek isteriz. Stres yönetimi için uygulayabileceğimiz pek çok strateji var. Stresle baş ederken kocaman bir kase dondurma yemekten daha etkili olacak 5 önerimize göz atın.

profil
Serra Özbay
18.01.2018
Evde stres seviyesini azaltacak 5 öneri

Evde uzun zamandır hiç temizlemediğiniz noktaları hedef alan bir arındırma planı yapın. Bir kaç gününüzü alacak sıkı bir temizlikten sonra kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz. Dolap içleri, halı altları, mutfak, banyo… Hadi harekete geçin!

Evde stres seviyesini azaltacak 5 öneri

Eğer sade ve rafine bir hayat tarzına geçiş yapmak isteyenlerdenseniz, bu bölümdeki önerilerimiz tam size göre. Kurallar basit; hasarlı olan mobilyaları tamir ettirin. Aksesuar sayısını azaltın. Kullanmadığınız eşya ve kıyafetlerinizi paketleyip gönderin. Daha az eşyayla da ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Üstelik sonrasında temizliğe ayıracağınız vakti de azaltmış olacaksınız.

Evde stres seviyesini azaltacak 5 öneri

Uzmanlar serbest stilde resim yapmanın stresli anlarınızda iyi geleceğini söylüyor. Peki bu stres azalıcı aktiviteyi biraz daha abartmak, evde ayıracağınız bir duvarı boyamak fikri kulağa nasıl geliyor? Evet böylece evde kendi imzanızı taşıyan bir sanat eseri olacak.  Hem de zaman geçtikçe stres kaynaklarının sizin için eskisi kadar korkutucu olmadığını fark etmenizi sağlayacak. Sanat eserinizin üzerine eklemeler yapıp, sizin için önemli olan anları simgeleyen çizimler ekleyin. 

Evde stres seviyesini azaltacak 5 öneri

Egzersiz yapmanın stresi seviyesini azalttığını hepimiz biliyoruz. Egzersiz yapmamak için ürettiğiniz zamansızlık bahanelerine son verin. Evde küçük bir alanı egzersiz yapmak için ayırın. Mat, birkaç ağırlık, lastik gibi basit yardımcılarla düzenli spor yapabilirsiniz. Spor yapmak için kalabalık spor salonlarına gitmeye ihtiyacınız yok. 

Evde stres seviyesini azaltacak 5 öneri

Evde değişiklikler yaptınız. Sıra geldi sevdiklerinizle evde vakit geçirmeye. Evde vakit geçirdiğiniz kişiler, ağırladığınız misafirler de en az diğer değişiklikler kadar önemli. Size iyi gelmeyen kişileri evinizden uzak tutun. Evde güzel anılar biriktirmek, eviniz ve sizin aranızdaki ilişkiyi kuvvetlendirmek için kesinlikle önemli. 

Evde stres seviyesini azaltacak 5 öneri
Önceki ve Sonraki
Haberler