EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - EV

Evde bakımı kolay bitkiler

Evinizdeki bitkileri çok fazla sulayarak, bir türlü ihtiyacı olan su miktarını bulamayarak bitkinizi kurutuyor musunuz? İşte bol bol sulanmayı ve nemi seven, bakımı kolay ev bitkileri...

profil
BT Ekip
10.09.2018
Evde bakımı kolay bitkiler

Minik gözyaşlarını andıran yapraklara sahip bu çiçek, nemi çok sevdiği için teraryumlarda çok kullanılır. Saksıya diktiğinizde ise yaprakları kenarlardan uzayacağı için tavana asılan saksılar için çok uygundur. Toprağını her zaman nemli tutmayı unutmayın.

 

Evde bakımı kolay bitkiler

Eğer çok sulamaktan bitkilerinizi öldürüyorsanız bu çalıyı andıran bitki tam size göre! Tropik bitki ne kadar su verirseniz verin köklerinde çürüme yapmıyor. Toprağı daima ıslak olmalı. Nemi de seven bu bitkinin yapraklarını da her gün ıslatmayı unutmayın.

 

Evde bakımı kolay bitkiler

Yine teraryumlarda tercih edilen bitkiyi tavandan sarkıttığınız saksılarla da evinize tropik bir hava katabilirsiniz. Toprağı daima ıslak olmalı. Yani toprağı kurudukça daima sulamalı ve ıslak muhafaza etmelisiniz. Uzun süre direkt güneşte olmayı sevmez.

 

Evde bakımı kolay bitkiler

Köklerini ıslak tuttuğunuz sürece bakımı en kolay bitkilerden biri. Odada yeteri kadar nem yoksa yaprakları hemen sarıya dönecektir. Bu nedenle sık sık yapraklarını da ıslatmayı ihmal etmeyin.

 

Evde bakımı kolay bitkiler
Önceki ve Sonraki
Haberler