YAŞAM - EV

Ev dekorasyonunda bitkileri kullanmanın 3 yolu

Ev dekorasyonunda doğadan faydalanmak kesinlikle 2020 trendlerinden biri. Bir dekorasyon öğesi olan bitkiler enerjinizi yükseltmenize de yardımcı olur. Son dönemde yükselişe geçen bu trendi yüksek dozda yaşamak istemeyenler için ise küçük bir alanda kullanılan bir bitki bile evin atmosferini temizleyecektir. Mimar Çiğdem Durmayaz ev dekorasyonunda bitkileri kullanmanın üç yolunu anlattı.

profil
BT Ekip
16.09.2020
Ev dekorasyonunda bitkileri kullanmanın 3 yolu

Bazılarımız ev dekorasyonunu oluştururken abartılı bitki kullanımını seviyor. Sizi taze bir enerjiyle çevreleyecek bu bitki örtüsü ile yapacağınız dekorasyonunuzda dikkat etmeniz gereken bir nokta var ki o da eğer bir düzen çerçevesinde dizaynınızı yapmazsanız maalesef ki çok karışık bir görüntü elde edersiniz. Uyum ve denge önemli. 


Bitkileri evlerimizde bir köşede ya da bir sehpa üstünde yani sadece tek bir noktada kullandığımızda vurucu bir etki yakalamak söz konusu. Dekorasyonun belki de kilit parçası olarak kullandığımız bir bitki evin havasına tazelik katacak. Saksılar için ise Grön Atölye’nin geniş ürün yelpazesinden yararlanabilirsiniz.


Gerçek bitki sevmeyenler için kesinlikle son yıllarda kurtarıcı bir dekorasyon öğesi. Nişantaşı’nda sokakta yürürken yol üstü çiçekçilerde sıklıkla görebileceğiniz ve kolayca ulaşabileceğiniz pampaslar hiç tahmin edemeyeceğiniz kadar elegan bir etki yakalamanızı sağlıyor.

Mutlaka okuyun: Havayı temizleyen 13 bitki


Önceki ve Sonraki
Haberler