EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - EV

Bebek odaları için 4 kolay dekorasyon önerisi

Bebek beklemenin ve hazırlık sürecinin en keyifli taraflarından biri de bebek odası hazırlamaktır. Bebeğinizin odasında kendi dokunuşlarınızın olması sizi nasıl hissettirirdi? Bebek odalarında kendiniz basitçe uygulayabileceğiniz ilham verici dekorasyon fikirleri için yazımıza göz atın. İşte başlıyoruz!

profil
Serra Özbay
10.02.2017
Bebek odaları için 4 kolay dekorasyon önerisi

Düz renk boyalı duvarları, komple duvar kağıdı ile kaplamak yerine, duvar stickerlarını tercih edebilirsiniz. Bu şekilleri folyodan kestirebilir veya hazır alabilirsiniz. Bulut, yıldız veya puantiye desenler en iyi alternatifler arasında. Bu uygulamadaki püf noktası stickerların duvara simetrik ve düzgün bir şekilde yapıştırılması. Uygulama yapmadan önce metre yardımıyla stickerları yapıştıracağınız yerleri işaretlemeyi deneyin.

Bebek odaları için 4 kolay dekorasyon önerisi

Uygulaması son derece basit, bir 'kendin yap' çalışması ile başlıyoruz.  Lacivert ve beyaz tonlarında su bazlı iç cephe boyası satın alarak başlayın. Uygulama yapacağınız duvara, kurşun kalem yardımıyla, en alt katmandan başlayarak, taslak çiziminizi yapın. Farklı renk boyayacağınız katmanları numaralandırmanız size yardımcı olacaktır. En önde ve en koyu renk gözükecek katmanın taslak çizgisinin üzerini kağıt bant ile kaplayın. Kenar ve birleşim yerlerini önce bir kestirme fırçası yardımıyla boyayın. Kalan yerleri de rulo ile boyayabilirsiniz. İlk katın kuruduğundan emin olunca, rötuş gerektiren yerlerde ikinci kat boyayı sürün. Tekrar kuruduğundan emin olduktan sonra sıradaki katmanlar için aynı işlemi yapmaya devam edin. Her katmanda boyayı beyaz renkle karıştırarak rengini açın. Her elde ettiğiniz renkten küçük bir kaba rötuş için boya ayırın. İş tamamlandığında küçük rötuşlar için ayırdığınız boyaları kullanın. 

Bebek odaları için 4 kolay dekorasyon önerisi

Eğer bebek karyolanız cibinlik takmaya uygun değilse ve karyola duvar kenarında konumlanmış ise duvara monte edeceğiniz bir askı aparatıyla cibinlik takabilirsiniz. Tül kumaş kullanarak asacağınız cibinliği, yılbaşı ışıkları ve renkli süslerle tamamlayın. Tül yerine daha kalın ve desenli bir kumaş ile dekoratif bir cibinlik tasarlayarak bebek odasını çok daha romantik ve sıcak bir görüntüye ulaştırabilirsiniz. Kumaş seçerken sentetik oranı düşük, anti-bakteriyel dokular tercih edin.

Bebek odaları için 4 kolay dekorasyon önerisi

Bebeğinize sevimli yastıklar yapın. Özenle seçeceğiniz desenli kumaşlar üzerine küçük işlemeler yaparak, istediğiniz şekilde dikin. Yumuşak tonlarda birbirinden farklı desenleri kombinleyin. Boncuk, pul, püskül gibi bebeğiniz için tehlikeli olabilecek detaylar yerine nakış veya patchwork gibi tekniklerle yastıklarınızı tasarlayın. Seçeceğiniz kumaşların pamuklu olmasına özen gösterin. İşte birkaç küçük dokunuşla, el emeğinizle, çabanızla bebeğinizin odası çok daha sıcak ve şirin bir görüntüye ulaştı.

Bebek odaları için 4 kolay dekorasyon önerisi
Önceki ve Sonraki
Haberler