EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - EV

Banyolara nostaljik dekorasyon

Banyo dekorasyonu için farklı ve şık fikirler arayanlara ilham verecek en güzel bağımsız küvet modelleri ve harika banyo dekorasyonu örneklerini Homify sizler için hazırladı.

profil
BT Ekip
14.08.2016
Banyolara nostaljik dekorasyon

Her geçen gün yenilenen ve değişen dekorasyon trendleri arasında gündelik hayatımızı etkileyen alışkanlıkların da oldukça büyük bir payı var elbette. Geçtiğimiz dönemlerde banyolarda küvet yerine daha çok pratik ve az yer kaplayan duş üniteleri tercih ediliyordu. Ancak son zamanlarda konfor ve lüksün ön plana çıkması ve nostaljinin kuvvetli bir dekorasyon unsuru olarak kullanılmaya başlanmasıyla beraber harika vintage tasarımlara sahip ayaklı küvetler göz alıcı banyo dekorasyonlarındaki yerlerini almaya başladı. Her geçen gün daha da yaygınlaşan bu tarz küvet tasarımlarının ortak özellikleri eski tip duvara dayalı yapıya sahip olmamaları. Duvara yaslanmayan bağımsız tasarımlarıyla farklı şekil, boyut, renk ve tarzlarda üretilen bu vintage etkili küvetler elegan bir estetik ve lüks bir görkem sunarken konfor açısından da kusursuz bir banyo deneyimi vaat ediyorlar. Siz de eğer banyonuzu yenilemeyi düşünüyorsanız sıradan banyo modelleri yerine yeni nesil banyoların en göz alıcı trendi olarak öne çıkan ayaklı küvet tasarımlarını değerlendirmenizi tavsiye ederiz. 

Uluslararası dekorasyon ve mimari sitesi Homify.com.tr tarafından hazırlanmıştır.

Bağımsız küvetler denilince ilk akla gelen modellerden biri olan bu tarz pençe ayaklı tasarımlar eskiden yalnızca filmlerde görebileceğimiz modellerden biriydi. 19. yüzyılın varlıklı ve seçkin ailelerinin lüks evlerinde bulunan pençe ayaklı küvet tasarımları bugünün gelişen tasarım teknolojisi sayesinde artık çok daha makul fiyatlarla tekrar gündemde. Klasik dekorasyonların büyüsünden asla vazgeçmeyenler ve görkemli ve zarif yaşam alanları yaratmak isteyenler için en ideal seçenek olan pençe ayaklı banyo teknesi modelleri her açıdan büyüleyici bir banyo dekorasyonu oluşturmaya tek başına yetecek kadar şık ve göz alıcı. 

Banyolara nostaljik dekorasyon

Pençe ayaklı küvet tasarımlarının her zaman yalnızca klasik ya da avangart dekorasyonlara uyum sağlayacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Tıpkı bu örnekteki gibi dış yüzeyi modern bir renkle şık bir şekilde renklendirilmiş küvetler modern banyoların da en etkili unsuru olmaya aday. 

Banyolara nostaljik dekorasyon

Gümüş renginin o tılsımlı estetiği şüphesiz ki içine girdiği tüm yaşam alanlarını domine etmeyi başarıyor. Banyonuzda da gümüş yaldızlı bağımsız bir küvet olması demek, tüm atmosferin eşsiz bir şekilde görkemli bir hale gelmesi anlamına geliyor. Bu şık ve sıra dışı banyo dekorasyonunda zemin ve duvarlardaki yeşil karolar banyoda taze bir doku oluşturmuş. Yeşil zemin küvetin gümüş yaldızlı yüzeyine yansıyarak küveti de yeşilimsi bir renge dönüştürüyor ve bu alanı daha da benzersiz bir estetiğe kavuşturuyor. 

Banyolara nostaljik dekorasyon

Bu defa daha modern çizgilere sahip bir başka gümüş yaldızlı bağımsız küvet örneği. Özellikle bu yıl metalik renklerin hakim olduğu dekorasyon trendleri göz önünde bulundurulduğunda önümüzdeki senelerde bu şık ve büyüleyici banyo tekneleri daha çok karşımıza çıkacak gibi görünüyor. 

Banyolara nostaljik dekorasyon

Renk tercihlerinin dekorasyonu ne kadar etkilediğini ve değiştirdiğini uzun uzun anlatmaya gerek yok. Aynı mobilya, malzeme ve yerleşimle bir dekorasyonu yanlış renkler kullanarak son derece sıkıcı bir hale sokabileceğiniz gibi, doğru renk kullanımı ile de eşsiz bir yaşam alanına dönüştürebilirsiniz. Bu resimdeki banyo dekorasyonu ise elbette ikinci şıkka örnek teşkil ediyor. Hem nostaljik bir doku yakalamak, hem modern bir görünüm oluşturmak, hem de klasik bir görkem yaratmak isteyenler için benzersiz bir örnek niteliğindeki bu banyoda pastel renklerin mükemmel uyumuna eşlik eden ayaklı küvet tasarımı dekorasyonun yıldızı. 

Banyolara nostaljik dekorasyon

Belki 19. yüzyılın görkemli köşklerine ve o büyüleyici zamanlara dönmemiz mümkün değil ama bakırın inanılmaz büyüsünün gücünden yararlanarak banyolarımızda 19. yüzyıl rüzgarları estirebiliriz. Özellikle ayaklı küvet modellerinde bakır renkli kaplamalar size kendi sarayınızın banyosundaymışsınız hissi verecek.

Banyolara nostaljik dekorasyon

Estetik açıdan göz dolduran ancak abartıya kaçmayan bir görkem ve gösterişe sahip olan modern tasarımlı sıcak bir banyo dekorasyonu oluşturmak istiyorsanız daha minimalist çizgilere sahip bağımsız ayaklı küvet tasarımları tam size göre demektir. Renkli duvar fayanslarının etkisini gösterdiği şık ve modern bir banyoda yalın tasarımı ve beyaz zarafetiyle öne çıkan ayaklı bir küvet kusursuz bir banyo yaratmak için ideal. 

Banyolara nostaljik dekorasyon
Önceki ve Sonraki
Haberler