EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - EV

6 adımda evde meditasyon alanı yaratın

Uzmanlar her gün yapılan meditasyon pratiğinin sakinleştirici ve iyileştirici bir güce sahip olduğunu belirtiyor. Evinizde kolayca odaklanabileceğiniz bir meditasyon alanı yaratmak için pratik bir rehber hazırladık.

profil
BT Ekip
30.04.2021
6 adımda evde meditasyon alanı yaratın

Meditasyon sırasında bedeninizi ve zihninizi rahatlatan herhangi bir aksesuar, koku, taş  veya nesne kullanabilirsiniz. Edlike'nin el yapımı meditasyon mumları kokusu taşlar ile buluştuğunda size enerji verecektir. Tütsü demetleri içindeki otların da çakra noktalarımıza ruhen iyi geldiği bilinmektedir. Set ile gönderilen tabak üzerinde yakılıp tüm evde tütmelidir. Bedenimizdeki 7 çakrada yaşam enerjimiz sürekli akıştadır. Sağlıklı bir bireyde bu çakralar hızlı bir şekilde döner. Herhangi bir çakranın yavaşlaması veya çalışmaması kişinin enerji akışını engeller ve hem bedenen hem ruhen belirli rahatsızlıklara sebep olur. Her taşın farklı frekansı vardır ve kullandığımız sürece bize gereken şifayı aktarırlar.


Meditasyonunuz sırasında sadece yarının daha iyi ya da güzel olacağı fikrine değil, karşımıza çıkan olay ve duyguları anlamlandırmaya, öğretiyi hissetmeye de odaklanmalıyız. Aromaterapi de bu amaçla iyi bir meditasyon eşlikçisi... Aromaterapi kokularını kullanmadan önce mekanın temiz havayla dolu olduğundan emin olmalısınız. Saf umut, aşk, bereket, neşe enerjisini yükseltmek  konsantrasyon sağlamak gibi amaçlar için saf uçucu yağları meditasyonunuz sırasında modunuza göre 5-10 damla ile kendinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Aynı zamanda difüzör ve buhurdanlık ile kullandığınızda yaşam alanınızdaki havayı tazeleyebilirsiniz. Bade Natural'in aromaterapi yağları da kullanabileceğiniz sağlıklı alternatiflerden...  


Rahat bir oturuş, meditasyona ve sakinleşmeye yardımcı olur. “Sjórinn Istanbul Meditasyon Minderi Seti” vücut şekli ve duruşu ile mükemmel bir uyum sağlar. Üst destek minderinin hafif, havadar rahatlığı şeklinize tepki verir. Omurganıza ve oturma yerinize hem sağlamlık hem de yumuşaklık kazandırır. Destekleyici alt zemin minderi ise bacak ve diz bütünlüğünü sağlayarak, meditasyon yapmanız, oturmanız veya dinlenmeniz için rahat bir konfor sunar. Organik, bitki bazlı ve sürdürülebilir geri dönüşümü destekleyen malzemelerden oluşan keten, pamuk ve lavanta aromalı iç malzeme ile birleşir.  Meditasyon sırasında yaktığımız mumlar, tütsüler; yağlar, çakra taşları gibi ekstra aksesuarları koyabileceğiniz mini sehpalar ‘Sjórinn Istanbul Yuvarlak Yer Sehpası’; ağaç oyma sanatında 17. yüzyıla dayanan bir geçmişe sahip, Karadeniz sahil kasabasında ağaç işçiliği yapan, Mehmet ustanın hünerli elleriyle, kendi geleneğinin ışığında, büyük bir özen ile ıhlamur ağacını şekillendirmesiyle üretilmiştir. ‘Sjórinn Istanbul Aromaterapi Göz Yastığı’ ise yoga ve meditasyon gibi çalışmalarda derin dinlenme amacı ile kullanılan aromaterapik bir destek bir ürünü... Dinlenme sırasında ışığı ağırlığıyla engeller ve göz çevresine hafifçe masaj yaparak lavantanın rahatlatıcı etkisiyle kendi iç denizinizde yolculuk yapmanızı sağlar.


Kendi kendinizi keşfetme yolculuğunuzda gezinmek ve bilincinizi canlandırmak için hazırlanan 21 kelimeden oluşan farkındalık kartları ve 3 olumlamayı içine alan #kalbindinlensin kartları; en büyük ilham kaynağı, tüm tonları ve derinliği ile mavi olan Gamze Yalçın tarafından tasarlandı. Sjórinn Istanbul web sitesinden ulaşabileceğiniz bu tasarımlarda her kart benzersiz bir temayı temsil eder. Yanlış kartı seçmek imkansızdır; doğru olan her zaman kendini gösterecektir!


Meditasyon odanızın olmazsa olmazlarından biri de tütsülerdir...  Kyphi Natural'in;  adaçayı ve palo santo gibi kokuları ruhu, zihni ve bedeni gerçekten rahatlatıyor. Bu ürünleri birbirinden renkli ve dekoratif seramik tütsülüklerle birlikte kullanabilirsiniz.


Çakralar vücudumuzda bulunan 7 adet enerji merkezidir. Sırasıyla Kök Çakra, Çapraz Merkez (Cinsel) Çakra, Güneş Sinirağı Çakrası, Kalp Çakrası, Boğaz Çakrası, Üçüncü Göz Çakrası ve Taç Çakra olarak isimlendirilirler. Kök Çakra maddi dünya ile olan bağlantı merkezimizdir ve rengi kırmızıdır. Çapraz Merkez Çakra cinsel enerjilerin ve yaratıcılığın merkezidir ve rengi turuncudur. Karın bölgemizde yer alan sarı renkli Güneş Sinirağı Çakrası duygusal enerjimizi yaydığımız ve iletişim yeteneğimizi belirleyen merkezimizdir. Kalp Çakrasının renkleri yeşil ve pembedir. Bu çakra kalbin esnekliğinin, ilişki kurma ve dokunmanın merkezidir. Mavi renkle temsil edilen Boğaz Çakrası ifade, iletişim ve esin yeteneğinin merkezidir. Yüksek zihinsel güçlerimizin, entelektüel kapasitemizin, hafızamızın, irademizin ve bilince ulaşmanın merkezi olan Üçüncü Göz Çakrası lacivert renklidir. En tepe çakramız olan Taç Çakra ise mor rengi ile ilahi olanla iletişimimizin merkezidir. Taç Çakra tüm çakra enerjilerinin kaynağı ve başlama noktasıdır. Bu merkezlerin herhangi birinin çok ya da az çalışması, enerji dengemizi bozar.

Aromaterapi rahatlamanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda başka faydalar da sağlar. İvme kazanan bu terapi biçiminin beyin işlevini uyardığına inanılıyor ve ana akım bir iyileştirme yardımcısı olma yolunda ilerliyor. Homemade Aromaterapi 'nin Aura spreyi ile auranızı güçlendirmeye ve kendinizi iyi hissettiren hoş kokusuyla birlikte ortamınızın ferahlamasına yardımcı olurken çakra yağları ile vücudunuza masaj yaparak uyguladığınızda, cildinizin ferahlamasına ve tazelik kazanmasına yardımcı olabilirsiniz. Meditasyon roll'lar ile bileklerinize, kulak arkanıza veya cildinizde istediğiniz bir bölgeye noktasal olarak uygulayın. Odaklanma, beden ve zihninizin gevşemesine, konsantre olmasınıza yardımcı olacaktır.


Önceki ve Sonraki
Haberler