EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - ANNE - ÇOCUK

Sömestr tatiline özel çocuk aktiviteleri

Bugünden itibaren karnelerle birlikte yarıyıl tatili heyecanı başladı. Buseterim.com.tr okuyucusu anne ve babalar için sömestr tatiline özel eğlenceli ve öğretici aktiviteleri derledik.

profil
BT Ekip
20.01.2018
Sömestr tatiline özel çocuk aktiviteleri

İleri Dönüşüm Heykel Atölyesi (7-12 yaş)

Akbank Sanat’ın yeni atölyesi “İleri Dönüşüm Heykel Atölyesi”nde 7-12 yaş grubu çocuklar atıklar ve geri dönüştürülmüş malzemeleri hayal gücü ve yaratıcılıklarını kullanarak renkli kağıt heykellere dönüştürüyor. Tarih: 27 Ocak Saat: 17.00 – 18.15 Bilet: 15 TL

Çantamı Tasarlıyorum (6- 14 yaş)

Çocuklar, pamuklu bez çantalar üzerine desen çalışması yapmayı öğrenecekleri ve daha sonra bu deseni diledikleri gibi renklendirecekleri atölye çalışmasında birbirinden eşsiz çantalar ile yaratıcılıklarını ortaya çıkaracaklar. Tarih: 20 Ocak Saat: 13.00 – 14.30 Bilet: 15 TL

Sömestr tatiline özel çocuk aktiviteleri

Vadi İstanbul’da 400 m2’lik alana kurulan İstanbul Winter Dream, buz pateni alanı, eğlenceli lunaparkı, DJ performansları, ışık ve renkler arasındaki dans gösterilerine 25 Şubat’a kadar ev sahipliği yapacak.

Sömestr tatiline özel çocuk aktiviteleri

SSM, 22 Ocak’ta başlayacak atölye çalışmalarıyla 7-11 yaş arasındaki çocuklara tatillerini verimli bir şekilde geçirme imkanı sunuyor. “Kış Atölyesi” ile çocuklar, internet erişiminin veya televizyonun olmadığı bir ortamda doğada bulunan unsurlarla neler yapılabileceğini keşfederek kendi anılarını oluşturacak. Ellerinde bulunan malzemelerle kendi kupalarını, tişörtlerini ve bez bebeklerini tasarlayacak çocuklar atölyenin sonunda edindikleri deneyimleri de hazırladıkları kış çayları eşliğinde ebeveynleriyle paylaşacak. Çocukların yetenek, beceri ve hayal güçlerini kullanarak yaratıcılıklarını pekiştirecekleri “Ahşap Oyuncak Atölyesi”nde ise, kendi oyuncaklarını tasarlayacak çocuklar, tasarımlarını hayata geçirmenin mutluluğunu yaşarken, aynı zamanda ahşap malzemeler ve onların işleneceği araçlar hakkında da bilgi sahibi olacaklar.

Sömestr tatiline özel çocuk aktiviteleri

Duvar Ressamları (7-12 yaş)

Program, çocukları bir anlatı içeren duvar resimleri yapmaya davet ediyor. Örneklerin incelendiği bir sunum ile başlayan program, çocukların kendi hikayelerini oluşturacak imgeleri hayal etmeleri ile devam ediyor. Çocuklar, duvar üzerinde, kendileri için ayrılmış bölümlere hikayelerini boyalarla aktarıyor, duvar resimlerini yaparak programı tamamlıyor. Tarihler: 22 Ocak 10.00-12.00; 29 Ocak  13.00-15.00

Fantastik Aksesuar Atölyesi (7-12 yaş)

Günlük hayatta kullandığımız gözlük, şapka ve saat gibi aksesuarların işlevlerinin dönüştürülmesi ile devam eden program çocukları, yetişkinler için olağandışı olduğu kadar gereksinim duyulabilinecek olan araçları düşünmeye, tasarlamaya ve kartonlarla modellerini hazırlamaya davet ediyor. Tarihler:  26 Ocak 13.00-15.00, 2 Şubat 10.00-12.00

Ücretler: 120TL

Sömestr tatiline özel çocuk aktiviteleri

Oyuncak Müzesi’nde 20, 27 Ocak ve 3 Şubat Cumartesi günlerinde gerçekleştirilecek Renkli Kendama, Kaşıktan Bebek ve Ben Jonklör Oldum tasarım atölyeleri sayesinde çocuklar yeni kültürler ve farklı sanat dallarıyla tanışma fırsatı yakalayacak. 5 yaştan 12 yaşa farklı yaş aralıklarına açık atölyelere önceden rezervasyon yaptırmak gerekiyor. Giriş ücretlerinin indirimli 10 TL, tam 13 TL. 

Sömestr tatiline özel çocuk aktiviteleri

20 Ocak Cumartesi günü 10-13 yaş aralığındaki çocuklar için gerçekleştirilecek “Gel Gen Kardeş Olalım” atölyesinde katılımcılarını vücut sistemine doğru sanal bir yolculuğa çıkaracak. Atölye kapsamında biyolojik yapı şemamızın işleyişini öğrenecek olan çocuklar, ardından kendi DNA’larının kolyesini tasarlayacak.

GENÇ YAZARLAR ATÖLYESİ // 21 OCAK, 4 ŞUBAT PAZAR // 16:00

Çocukların hayal güçlerini yazıya aktarmalarını ve düşünme becerilerini geliştirmeyi amaçlayan Genç Yazarlar Atölyesi, Çocuk Atölyesi işbirliğiyle Zorlu PSM’de gerçekleşecek. Genç yazar adayları, Ocak ayının teması olan “Büyülü Bir Kış Masalı” çerçevesinde özgün bir hikaye yazacaklar, hikayelerini paylaşacaklar ve kitap kapağı tasarımı yapma şansı bulacaklar. Bu eşsiz atölye, çocukların kendilerini ifade edebilmelerine yardım etmeyi, hayal güçlerini zenginleştirmeyi ve içlerindeki kahramanları ortaya çıkarmayı hedefliyor.

MAVİDANS AKADEMİ İLE BALE ATÖLYESİ // 21 & 28 OCAK PAZAR // 10:30

Vücudun esnemesi ve güçlendirilmesi için temel yer hareketleriyle başlayan dersin devamında, müzik eşliğinde teknik egzersizlere geçiliyor. 5-7 yaş grubu çocuklar için hazırlanan atölye bedene fiziksel katkılarının yanı sıra bale, çocukların hayata ve dünyaya bakışlarını, bedenlerini, kişiliklerini, soyut düşünme yetilerini, çevreleriyle iletişimlerini, sağlıklarını ve arkadaşlıklarını geliştiriyor.

ORİGAMİ ATÖLYESİ // 22 OCAK PAZARTESİ 14:30, 3 ŞUBAT CUMARTESİ 14:00

Kâğıt, çocuklar için yaratıcıklarını ortaya koyabilecekleri temel malzemelerden bir tanesi. Kâğıt İşler/Origami Atölyesi’nde çocuklar origaminin temelleriyle tanışıyor, sınırsız hayaller inşa etmenin kapılarını aralıyor, bir kâğıt parçasının sadece katlanarak nasıl üç boyutlu bir nesneye dönüştüğünü heyecanla deneyimliyorlar.

Sömestr tatiline özel çocuk aktiviteleri

Portrelerle Dans (7-9 yaş)

“Bana Bak!” sergisinden hareketle hazırlanan Portrelerle Dans atölyesi, bedenin rahatlaması, beden koordinasyonu ve fiziksel yaratıcılık temelli çalışmaları bir araya getiriyor. Koreograf, dans sanatçısı, akademisyen Tuğçe Tuna’nın liderliğindeki atölye, portreler üzerinden görünürlük ve durağanlığı bedenlere taşıyor.

 

Sömestr tatiline özel çocuk aktiviteleri
Önceki ve Sonraki
Haberler