EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - ANNE - ÇOCUK

Minikler Londra’yı keşfediyor

Sehrincocukhali.com’un yaratıcısı ve yazarı Özge A. Lokmanhekim’in ilk kitabı Kemal’in Londra Günlüğü, çocuklarla nasıl keyifli seyahat edileceğinin ipuçlarını verirken Londra’dan da mekanlar, öneriler ile anne ve çocukları seyahate davet ediyor.

profil
BT Ekip
01.02.2016
Minikler Londra’yı keşfediyor

Özge A. Lokmanhekim, sitemizde de içerik ortaklığı yaptığımız sehrincocukhali.com’un kurucusu. Lokmanhekim web sitesinde şehirde yaşayan annelere çocuklarla yapılacak etkinlikleri, anne-çocuk ilişkisini kuvvetlendirecek detayları sunuyor. Ama genç kadın sadece siteyle ilgilenmiyor. Seyahat etmek de en büyük zevklerinden biri. Zaten kitap fikri de oğlu Kemal’i kucağına alıp yine de en büyük zevki olan seyahatlerden vazgeçmemesi üzerine ortaya çıkmış. Böylece Kemal’in Londra Günlüğü kitabı raflardaki yerini almış.

Çocuk ve ebeveyn ilişkisinin en olumlu ve keyifli yanlarını sergileyen bir dizinin başlangıç kitabı olan Kemal’in Londra Günlüğü, çocuklarla nasıl zevkli seyahat edileceği konusunda rehberlik etmesi bakımından dikkat çekiyor. Ödüllü çizer Gökçen Eke’nin illüstrasyonlarıyla hayat bulan bu öykü, küçük okurlara keyif dolu saatler vadediyor. Altın Kitaplar’dan yayınlanan kitap, sadece şehrin ayrıntılarını anlatmakla kalmıyor küçük bir çocuğun içi dünyasına ve heyecan dolu duygularına da tanıklık ediyor.

Özge Lokmanhekim’le oğlu Kemal’in maceralarının başka şehirlerde de sürmesi planlanıyor. Bundan böyle Kemal’i kâh Londra’da, kâh Brüksel’de ya da dünyanın bir başka kentini gezerken bulacaksınız. Kemal gezi günlüklerini arkadaşlarıyla paylaşırken gittiği yerlerin önemli ve tarihî mekânlarını, yemeklerini ve geleneklerini de anlatmaya devam edecek.

Önceki ve Sonraki
Haberler