EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - ANNE - ÇOCUK

Çocuklarla hafta sonu etkinlikleri (26-27 Kasım)

buseterim.com.tr okuyucusu anne ve babalar için tiyatrodan atölye çalışmalarına çocuklarınızla birlikte keyifli vakit geçirebileceğiniz aktiviteleri derledik.

profil
BT Ekip
25.11.2016
Çocuklarla hafta sonu etkinlikleri (26-27 Kasım)

Faber Castell Yaratıcılık Atölyesi-Oyuncak Müzesi

26 Kasım Cumartesi günü saat 11.00’de gerçekleşecek olan “Taş Devri Kukla Yapım Atölyesi” için hazır mısınız? Oyuncak Müzesi'ndeki bu atölyeye 4-12 yaş arası tüm çocuklar katılabilir. Fred, Wilma, Çakıl gibi Taş Devri’nin baş kahramanlarının parmak kuklalarını yaptıktan sonra dilediğiniz gibi oynatabiliyorsunuz. Müze ziyaretçilerine bu etkinlik ücretsiz. Rezervasyon gerekiyor.

Bal Arıları ve Hınzır Ayı

Mall of İstanbul’da bulunan MOİ sahne, 26 Kasım Cumartesi günü 13.00 ‘de müzikli bir çocuk oyunu olan Bal Arıları ve Hınzır Ayı’yı çocuklarla buluşturuyor. Biletleri MOİ sahne gişelerinden veya Biletix’ten alabilirsiniz.

Meraklı Çizgi

Koşan Kaplumbağa Anaokulu’nda buluşup “meraklı çizginin” peşine düşmeye hazır mısınız? 26 Kasım Cumartesi günü 13.00-14.30’da Paul Klee'nin ''Bir çizgi, yürüyüşe çıkmış bir noktadır" sözünden ilham alan çalışmada, aileler çocukların asistanı olacak. Klee'nin çizgi resimlerinin incelenmesi ile başlayacak olan atölyede kulanılan malzeme sürekli değişim gösterecek. Boyaları ipler, ipleri ise teller, dallar ve kumaşlar takip edecek; çocukların yaratıcılık ve hayal gücü ile çizgiler resim kağıdının dışına çıkacak. 4-6 yaş arası çocuklara yönelik olan bu etkinlik ebeveynlerin katılımıyla gerçekleşecek.

Bir Varmış Bir Yokmuş

Bir Varmış Bir Yokmuş Masal Dinletisi’nde çocuklar en sevdikleri masalları usta sanatçıların sunumları ile dinleyecekler. Etkinlik müze ziyaretçilerine ücretsiz fakat katılım için rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Bu ayki etkinlik Nur Fettahoğlu’nun kendi seçtiği masallar eşliğinde olacak. Müze giriş ücreti ise indirimli 9TL, tam 12TL.

Pul Mozaik Atölyesi

Forum Kapadokya AVM’de 26 Kasım Cumartesi günü 14.00-17.00 arasında gerçekleşicek olan Pul Mozaik yapımı etkinliği ücretsiz. Çocuklar pul pozaikler yaparken hem eğlenicek hem de öğrenecek.

Canım Kardeşim

Adana Seyhan Belediyesi Kültür Merkezi’nde TRT Çocuk Kanalı’nda yayınlanan ve çok izlenen çizgi diziler arasında yer elen Canım Kardeşim her yaştan çocuğa hitap ediyor. 13.00 ve 15.00 olmak üzere iki seansta gerçekleşecek bu gösterinin ücreti ise 34 TL

Önceki ve Sonraki
Haberler