EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - ANNE - ÇOCUK

Çocuklarla hafta sonu etkinlikleri (18-19 Mart)

profil
BT Ekip
17.03.2017
Çocuklarla hafta sonu etkinlikleri (18-19 Mart)

Ağustos Böceği ve Karınca

İş Sanat’ta Çocuklar için Müzikli Masallar’ın bu ayki konuk anlatıcısı Melis Birkan’ın seçtiği Ağustos Böceği ve Karınca, neşeli melodiler, renkli ışıklar, ilginç maskeler ve sürpriz bölümlerle dolu. 19 Mart Pazar günü yapılacak olan bu dinletinin ücreti ise tam20TL, indirimli 15TL. Biletleri gişelerden ve www.biletix.com’dan alabilirsiniz.

Barış Manço

Barış Manço’nun Moda’daki evinde çocuk atölyeleri başladı. Burada Barış Manço’nun müziği, kıyafetleri, takıları, albüm kapakları ve hatta bez bebeklerine dair eğlenceli üretimlerin yapılacaği atölyeler Mart ayı boyunca Cumartesi ve Pazar günleri gerçekleşecek. Atölyede 8-12 yaş arası çocuklar katılabilir. Etkinlik ücretsiz.

Karagöz ve Hacivat Kuklaları Tasarım Atölyesi

Oyuncak Müzesi’nde 18 Mart Cumartesi günü, Karagöz ve Hacivat Kuklaları Tasarım Atölyesi’nde çocuklar hayallerindeki oyuncakları istedikleri gibi şekillendirebilecekler. Atölyeye katılım ise 4-6 yaş grubu çocuklar aileleri ile 7-12 yaş çocuklar ise tek başlarına katılabilecekler. Müze giriş ücreti 9TL ile 12TL arasındadır atölye müze ziyaretçilerine ücretsiz olacak.

Bambaştan: Baş Omuz Diz Ayak

19 Mart Pazar günü, Pera Müzesi’nde gerçekleşecek olan atölyede 4-6 ve 7-12 yaş grubu çocuklar katılabiliyor. Mersad Berber’in resimleri çocuklara ilham olacak, resim ve kolaj çalışmalarının yapıldığı bu atölyenın giriş ücreti ise 45TL.

İZMİR

Kırmızı Başlıklı Kurt

Gazi Ortaokulu’nda 18 Mart Cumartesi günü 16:00 ile 18:00 saatleri arasında gerçekleşecek olan Kırmızı Başlıklı Kurt tiyatrosunda her yaştan çocuklar katılabiliyor. Oyunun verdiği mesaj, “Her ne olursa olsun iyi ve vicdanlı olmak.” Etkinliğe katılım üreti ise 18TL. Biletleri www.biletix.com’dan veya gişelerden alabilirsiniz.

ANKARA

Köstebekgiller

18 Mart Cumartesi günü saat 12:00 ve 14:00 olmak üzere iki farklı oturumda, Ankara Devlet Tiyatrosu Şinasi Sahnesi’nde gerçekleşecek. Köstebekgiller Masal Diyarı etkinliğinde çocuklar, şimdiye dek televizyon ve sinemada gördükleri Köstebekgiller familyasını, tiyatro sahnesinde canlı olarak izleme şansına erişecek. Katılım ise 2 yaş altı çocuklara kucakta ücretsiz, 2 yaş üstü çocuklar için 34TL.

Önceki ve Sonraki
Haberler