EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - ANNE - ÇOCUK

Çocuklarla 26-31 Mart etkinlikleri

Şehrin Çocuk Hali sitesi, buseterim.com.tr anne ve babaları için oyun atölyesinden, tiyatro gösterimlerine çocuklarınızla birlikte keyifli vakit geçirebileceğiniz aktiviteleri yazdı.

profil
BT Ekip
25.03.2016
Çocuklarla 26-31 Mart etkinlikleri

Şehrin Çocuk Hali sitesi, buseterim.com.tr için seçti. İşte bu hafta öne çıkan çocukları için harika etkinlik önerileri...

"Çocuk Olmaya Hakkım Var" Yaratıcı Drama ile Okuma Atölyesi

YKY tarafından düzenlenen, yaratıcı drama eğitmeni Çiğdem Odabaşı ile gerçekleştirilen okuma atölyesine 7 ve 8 yaşındaki tüm çocuklar davetli. Daha önce hep siyasetçilerin, eğitimcilerin, kısacası büyüklerin söyleminden tanımlanan çocuklar ve onların hakları, bu defa daha çocuksu, daha masum ve daha renkli bir şekilde dile getiriliyor. Atölye Caddebostan Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak gerçekleştirilecektir.

http://sanat.ykykultur.com.tr/etkinlikler

Renkli Oyunlar Atölyesi

İstanbul Modern, 2-3 yaş grubu çocuklar ve ailelerini sanatı keşfetmeye davet ediyor. Program, sanat eserlerine bakmaya, içindeki öğeleri görmeye ve keşfetmeye, belirli nesneleri arayıp bulmaya odaklanırken, aynı zamanda çocukları renklerin peşinde keyifli bir yolculuğa çıkarıyor. 26 Mart Cumartesi günü gerçekleşecek atölye çocuklar aileleriyle birlikte objeleri ve renkleri resimlerin içinde bulduktan sonra, “Sanatçı ve Zamanı”  koleksiyon sergisini eğlenceli bir oyunla gezmeye başlayacaklar.

http://www.istanbulmodern.org/

Barış Gezegeni

Zamanın birinde güzel bir gemide yaşayan altı çocuk vardır. Oyun oynamak için ailelerinden habersiz sandalla bir yolculuğa çıkarlar. Ancak ufukta görünen korsan gemisi ve fırtına onları çok korkutur. Çocuklar çoktan pişman olmuşlardır ama yapacak hiçbir şeyleri de yoktur. Peki, şimdi ne olacaktır? Devlet tiyatrosunun sahnelediği oyunda çocuklar macera dolu bu hikâyeyi heyecanla izleyecekler. 6-13 yaş arasındaki çocuklar 26 Mart Cumartesi günü bu maceraya davetli.

http://www.devtiyatro.gov.tr/

Büyüyünce Ne Olsam?

Oyuncak Müzesi, geleceğimizi şekillendirecek çocuklarımızın düşlerine yeni tohumlar ekiyor. "Büyüyünce Ne Olsam?" söyleşilerinin bu ay konuğu Prof. Dr. Haluk Abbasoğlu çocuklarla buluşup, arkeolojinin gizemli sayfasını aralayacak ve kazı bilimini onlara anlatacak. Çocuklar yeni meslekleri tanıyarak gelecekleri için hayallere dalacaklar. Bu güzel söyleşiye 6 yaş üzerindeki çocuklar 27 Mart Pazar günü katılabilir.

http://www.istanbuloyuncakmuzesi.com/

Pinokyo İzmir’de!

Gepetto ve Pinokyo’nun macera dolu hikâyesini 2 yaş üzerindeki herkes 26 ve 27 Mart tarihinde Sahne Tozu’nda izleyebilir.

http://www.sahnetozu.com/

Önceki ve Sonraki
Haberler