EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - ANNE - ÇOCUK

Çocuklarla 19-26 Mayıs etkinlikleri

Şehrin Çocuk Hali sitesi, buseterim.com.tr anne ve babaları için seramik atölyesinden müzikallere çocuklarınızla birlikte keyifli vakit geçirebileceğiniz aktiviteleri yazdı.

profil
BT Ekip
19.05.2016
Çocuklarla 19-26 Mayıs etkinlikleri

Şehrin Çocuk Hali sitesi, buseterim.com.tr için seçti. İşte bu hafta öne çıkan çocuklarınız için harika etkinlik önerileri...

Seramik Atölyesi

Bu atölyede çocuklar yalnızca bir parça çamurun bile ellerinde nasıl bambaşka bir forma dönüşeceğini deneyimleyecekler. Seramiğin temel tekniklerinden biri olan "fitil" tekniği ile dileyenler kendi kalemliğini, dileyenler kendi çanağını veya kupasını yapacak. İnce motor kaslarını geliştirecekler. Her Cumartesi gerçekleşecek atölyeye 5 yaşının üzerindeki çocuklar aileleriyle katılabilir.

http://sehrincocukhali.com/etkinlikler/atolyeler/atolye-bimono/minik-eller-seramik-atolyesi

Kibritçi Kız Müzikali

2013-2014 sezonu içinde 39. İsmet Küntay Tiyatro Ödülleri kapsamında “En İyi Çocuk Oyunu Ödülü”, Tiyatro Seyircileri Derneği Direklerarası Ödülleri kapsamında “Müzikal Yapım Ödülü” ve 2014 yılında ise Tiyatro Gazetesi tarafından “En İyi Yapım Ödülü”ne layık görülen Kibritçi Kız Müzikali, sokaklarda akordeon çalıp şarkı söyleyerek kibrit satan bir kızın hikayesini anlatırken; yaşama sevinci, dostluk ve dayanışmayı teatral bir dille minik izleyicilere aktarıyor. Müzik, dans, mim, jonklörlük ve resim sanatlarını bir arada sunan müzikal, aynı zamanda sokak çocukları konusunda farkındalık yaratmayı da amaçlıyor. Zorlu Çocuk Tiyatrosu, Kibritçi Kız Müzikali’ni alışılmışın dışında mutlu bir son ile bitirerek, izleyicilere farklı bir sahne uyarlaması sunuyor.

http://www.zorlupsm.com/tr

Seksen Günde Dünya Turu

Maceraperest Mr. Fogg, uşağı Pasaport ile birlikte, dünyanın her köşesini gezip görmek ve bunu rekor bir zamanda tamamlamak niyetindedir. Bunun için de bütün servetini harcar. Ancak peşinde tüm zamanların en muhteşem dedektiflerden biri olduğunun farkında değildir. Bu yolculuk için her yolu dener; gemilerden inip trenlere, hatta fillere biner. Londra’nın sisli çıkmaz sokaklarından egzotik Hint şehirlerine, Çin’den Amerika’ya, zamana karşı yarışır kahramanlarımız. Dünya edebiyatının gelmiş geçmiş en ünlü serüvenlerinden biri olan 80 Günde Dünya Turu, karşınıza yepyeni bir uyarlamayla çıkıyor. 

https://www.akbanksanat.com/

KidZania Go Akmerkez’de Açıldı

Akmerkez KidZania Go, 4 - 14 yaş arası çocukların, kendilerine göre boyutlandırılmış 9 farklı aktivite alanlarında, farklı roller üstlenerek oynamalarına olanak veriyor. Güvenli, benzersiz ve gerçekçi bir çocuk dünyası sunan Akmerkez KidZania Go aktivite alanlarının yanı sıra, doğum günleri için de özel bir alan ve program sunuyor. Sadece 7 yaşın üzerindeki çocukların tek başlarına giriş yapabildiği KidZania Go’da 5 yaş üstündeki çocuklar için de KidZitter hizmeti yer alıyor. Böylece ebeveynler çocuklarını KidZitter'a emanet ederek Akmerkez'de diledikleri gibi zaman geçiriyor, sinema, alışveriş ve yeme-içme gibi aktivitelere vakit ayırabiliyor.

http://istanbul.kidzania.com/tr-tr/

"Kirpi ile Kestane" Yaratıcı Drama ile Okuma Atölyesi

Küçük Kirpi ve Kestane’nin nasıl tanışıp arkadaş olduklarını anlatan bu kitapta çocuklar, ormanda yaşayan birçok hayvanla tanışacak ve hepsini çok sevecekler. YKY tarafından düzenlenen, yaratıcı drama eğitmeni Çiğdem Odabaşı’yla gerçekleştirilecek okuma atölyesine 4 yaşındaki tüm çocuklar davetli. Ücretsiz olarak gerçekleştirilen etkinliğe katılım için rezervasyon yaptırılması gerekmektedir.

http://sanat.ykykultur.com.tr/etkinlikler/kirpi-ile-kestane

HAZIRLAYAN ŞEHRİN ÇOCUK HALİ

Önceki ve Sonraki
Haberler