EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - ANNE - ÇOCUK

Çocuklarla 13-19 Mayıs etkinlikleri

Şehrin Çocuk Hali sitesi, buseterim.com.tr anne ve babaları için yaratıcı drama atölyesinden müzik derslerine çocuklarınızla birlikte keyifli vakit geçirebileceğiniz aktiviteleri yazdı.

profil
BT Ekip
13.05.2016
Çocuklarla 13-19 Mayıs etkinlikleri

Şehrin Çocuk Hali sitesi, buseterim.com.tr için seçti. İşte bu hafta öne çıkan çocuklarınız için harika etkinlik önerileri...

12. Play-Doh Hamurdan Hayaller Yarışması

1956’dan beri 80’den fazla ülkede, çocuklara rengârenk ve eğlenceli bir dünyanın kapılarını aralayan Play-Doh 60. yılını kutluyor. Play-Doh’nun çocukların hayal güçlerini geliştirmek adına düzenlediği geleneksel Hamurdan Hayaller Yarışması’nın ise bu yıl 12.si gerçekleşiyor. 4-7 yaş arasındaki çocukların katılımına açık olan Hamurdan Hayaller Yarışması’na başvurmak için miniklerin Play-Doh oyun hamurlarıyla yaptıkları sanat eserlerinin resmini çekip www.hamurdanhayaller.com’a yüklemeleri yeterli. Değerlendirmeler 4-5 ve 6-7 olmak üzere iki yaş kategorisinde yapılacak.

http://www.hamurdanhayaller.com/

‘Bir Ayı Ne İster?’  Yaratıcı Drama ile Okuma Atölyesi

Potuk, Fotuk ile Totuk’un küçük kardeşleri. Yataktan kalkmayı hiç sevmeyen bir ayı yavrusu. YKY tarafından düzenlenen, yaratıcı drama eğitmeni Çiğdem Odabaşı’yla gerçekleştirilen okuma atölyesine 5-6 yaş grubundaki tüm çocuklar davetli. Caddebostan Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak gerçekleştirilecek etkinliğe katılım için rezervasyon yaptırılması gerekmektedir.

http://goo.gl/awy0wF

İyilik Peşinde Koş - Bozcaada Yarı Maratonu

‘İyilik Peşinde Koş Platformu’ tarafından düzenlenen Bozcaada Maratonu'na, birçok Sivil Toplum Kuruluşu katılıyor. Dilerseniz çocuklarınızla koşulara katılabilir, dilerseniz de adimadim.org web sitesi üzerinden online bağışta bulunabilirsiniz. AÇEV, Toplum Gönüllüleri Vakfı, TOÇEV, Tohum Otizm ve Koruncuk destekleyebileceğiniz kuruluşlardan sadece birkaçı!

http://adimadim.org/

"Uçan Masallar" Uçurtma ve Masal Atölyesi

Bisiklet üzerinde 600 gün ve 12 ülke. Heybelerinde masallar, uçurtmalar ve oyunlar var. Hepsini yolculukları boyunca toplamışlar ve şimdi hazinelerini çocuklarla paylaşma zamanı geldi. Çocuklar bu atölyede kendi Hindistan uçurtmalarını yapacaklar ve masalları uçuracaklar.

http://www.istanbuloyuncakmuzesi.com/

Müzik Stüdyo

Atölye 5 Müzik Atölyesi, müzik ve hareket programı ardından oyun zamanı ile devam edecek. ‘Müzik ve Hareket Programı’ tamamen okul öncesi çocuklar için tasarlanmış bir program. Eğlence odaklı olup çocukların 5 gelişim alanında aynı anda oyunla çalışıyor. İnce motor, kaba motor, sıra bekleme, grup olma, duygusal yakınlık kurma gibi sosyal ve duygusal gelişim alanları; müzik, ritim, matematik, dil kullanımı, drama ve oyun ile yaratıcı düşünceyi desteklemekte. 4 hafta sürecek olan atölyelere rezervasyon yaptırmak gerekiyor.

http://atolye5.co/

HAZIRLAYAN ŞEHRİN ÇOCUK HALİ

Önceki ve Sonraki
Haberler