EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - ANNE - ÇOCUK

Buse Terim'den Anneler Günü için hediye önerileri

Yılın benim için en anlamlı günü geldi. Çocukluğumdan beri annemden görmüş olduğumuz sevgiyi ve ilgiyi annesi olduğum bu güzel aileye taşımak her günümün uyanma, her akşamımın kutlama nedeni olsa da Anneler Günü’nün yeri ayrı... Sizlerle aklımdaki Anneler Günü hediye önerilerini paylaşmak isterim.

profil
Buse Terim
09.05.2019
Buse Terim'den Anneler Günü için hediye önerileri

İsme özel hediyeleri anlamlı buluyorum. Bu bir çanta, kolye ya da defter olabilir. Çocukken de anneme isimlerimizin başharflerini taşıyan hediyeler alırdık. Fonfique beğeniyle takip ettiğim bir Türk tasarımcının, Ceylan Kolat’ın kurduğu bir marka. Sağlığa ve çevreye zararlı olmayan malzemelerden yapılan ve doğadan ilham alan bu çantalar listemin ilk sırasında!
 


İkinci seçeneğim de yine harfli tasarımlar üzerinden. Irıs&Ivy Bebek’te sık sık uğradığım bir takı mağazası. Astrolojiden  antik dönemlere kadar uzanan çeşitli temalarda koleksiyonları var. Anneler Günü için harfli kolyelerini öneririm; her anlamda değerli bir hediye olduğunu düşünüyorum.  Bu kolyelerin neredeyse her kombine uyum sağlaması da önemli bir tercih nedeni...


Misela başarılarını takdir ettiğim bir tasarımcı olan Serra Türker’in uluslararası boyuta taşıdığı bir marka. Bu koleksiyonda da İngiliz tasarımcı Alice Naylor Leyland ile ikinci kez işbirliği yaptılar. Şehirden plaja sofistike bir görünüm sağlamayı vadeden hasır çantaları çok beğendim!


2018-2019 moda haftalarında bomber ceketleri sıkça gördük. Pembeyi ne kadar sevdiğimi ise beni az çok tanıyan herkes bilir... Sorbe ceketlerin yumuşak dokusu ve pastel renk seçenekleri tercih nedenim. Hem annem hem de kendim için düşünebilirim. 


Pandora kolayca kişiselleştirilebilen takılar sunan bir marka. Özellikle bileklikleri için sunulan charm alternatifleri sayesinde tek bir takı değil onlarca takı sahibi olabilirsiniz. Anneler Günü için özel olarak hazırladıkları koleksiyonda Anne&Kız temalı olanların kalbimde ayrı bir yeri var.


Annem de ben de çoğunlukla çiçek kokularını tercih ediyoruz.  Özellikle bahar ve yaz aylarında hem ferahlatan hem de kalıcı bir koku bulmak zor olabiliyor. Beautiful Belle’i bu açıdan beğeniyorum.  Her bir katmanında gül yaprakları, armut çiçeği, mimoza, portakal çiçeği, badem özü gibi birbirinden hoş pek çok kokuyu barındırıyor. Dolayısıyla yoğunluğu hafiflese de tamamen kaybolana dek birbirinden güzel kokuları taşıyabiliyoruz.


Ailece yemek yapmayı , farklı lezzetleri  ve tabii narı seviyoruz :) Refika Birgül bu kitabında içerisinde nar bulunan 24 tarife yer vermiş. Kimileri biraz zaman istese de aralarında pratik tarifler de var.  ‘Az yağ ile patates kızartma’ gibi ipuçları ise bonus!


Annem de ben de toplantıların kurtarıcı parçası olarak gömlek tercih ediyoruz. Elbette kalbimi çalanlar, klasik kesimler yerine üzerine düşünülmüş tasarımlar ... Machka’nın bu gömleği hem denizci renkleri ile yazı hatırlatıyor hem de her ortamda fark yaratan bir kesime sahip. %97 pamuklu oluşunu ise özellikle ısınan havalarda rahatlık açısından önemli buluyorum.


‘Anne’ ne güzel kelime! Güzel Kelimeler Dükkânı içinde saatler geçirebileceğim bir mağaza. Tasarımlarıyla kelimeleri hayatımıza katışları ve günlük hayatta pek kullanılmayan kelimeleri işleyişleri takdire değer.  Bu mağazada ‘anne’ yazılı defter, bardak altığı, yastık kılıfı gibi pek çok ürün bulabilirsiniz.


Söz konusu kokular olunca bir sınırım yok! Parfümden oda kokusuna, kolonyadan mendile kokuları hayatıma bir şekilde dahil etmeyi seviyorum. Rebul, 1895’e dayanan tarihi ile ülkemizin önemli değerlerinden... Sınırlı sayıda üretimi yapılan bu kolonya ise şakayık, turunçgiller, müge ve zambak ile adı gibi bir ‘buket’!


Harfler ve kokular; iki vazgeçilmezim bir arada! Chakra’nın harfli kapaklar ile süslediği mumlar hem kişiselleştirilebilmesi hem de her ortamı ferahlatabilme özelliği ile ideal hediye seçeneklerinden...


Önceki ve Sonraki
Haberler