EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - ANNE - ÇOCUK

23 Nisan'a özel çocuk etkinlikleri

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda çocuklarınızla birlikte keyfini çıkaracağınız özel etkinlik önerilerini sizler için derledik.

profil
BT Ekip
21.04.2017
23 Nisan'a özel çocuk etkinlikleri

Beethoven ile Müzik ve Resim Yolculuğu

6-9 yaş çocukları ünlü besteci Beethoven’ın ünlü besteleri ile buluşuyor. 22 Nisan Cumartesi günü 13.00 ile 13.45 arasında gerçekleşecek olan bu atölyede çocuklar Beethoven’ın Türk Marşı’nı Türkçe sözlerle birleştirerek söylüyor. Ardından ünlü bestecinin Ay Işığı Sonatı’nı dinleyen çocuklar bu eser bestelenirken nasıl bir manzarayı gözlemlemiş olabileceğini tartışıyor ve resmini yapıyor. Akbank Sanat’ta gerçekleşecek olan bu etkinliğin ücreti ise 10TL.

Çoksesli Çocuk Korosu

Pera Müzesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamak üzere tüm çocukları müzeye davet ediyor. Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi ile klasik müzik konseri gerçekleşiyor. Ardından Çocuk Sanat Merkezi Oda Orkestrası’na Çoksesli Çocuk Korosu’ndan bir grup eşlik ediyor. 22 Nisan Cumartesi günü 14.00 ile 15.00 saatleri arasında düzenlenen konser ücretsizdir.

Legoland

22 Nisan’da gerçekleşecek olan bu etkinlikte çocuklar uzayın derinliklerini keşfedecekleri bir yolculuğa çıkıyor. Uzay temalı yeni Space Mission bölümünde Türkiye’nin ilk uzay yolcusu Halil Kayıkçı’nın anlatımıyla gerçekleşiyor.

Sanatı Kucaklayan Çocuk

İstanbul Modern, çocukları sanatla buluşmaya ve müze deneyimleriyle yola çıkarak “sanatı kucaklayan çocuğun” öyküsünü tasarlamaya davet ediyor. Etkinlik, çocuklar için özel hazırlanmış bilmecelerin çözülmesi ile başlıyor. Bulmacaları çözen çocuklar, özel hazırlanmış kartları ve bir araya getirdiğinde hareket ettirilebilir figürü, serge deneyimlerinde esinlendikleri renkler, motifler ve imgelerle “sanatı kucaklayan çocuğa” dönüştürüyor. Etkinlik ücretsizdir.

Barış için müzik

Dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocuk ve gençlerin hayatını müzikle değiştiren Barış için Müzik Vakfı’nın İstanbul, Bursa ve Adalar orkestralarını oluşturan 150 çocuk, 23 Nisan’da şarkılarını geniş kitlelere duyuracak. 23 Nisan’da Zorlu PSM’de gerçekleşecek konserin biletileri Biletix’te satışta.

Minyatür Bebek Evlerimiz

22 Nisan Cumartesi günü Oyuncak Müzesi’nde gerçekleştirilecek olan Minyatür Bebek Evlerimiz atölyesinde çocuklar ahşap malzemeleri kullanarak kendi minyatür bebek evlerini tasarlayacak. Etkinliğin ücreti ise 9TL-12TL arasıdır.

Çağla Şikel’den masallar

Çağla Şıkel’in anlatacağı çocuk masalları ile Kanyon’da çok özel bir etkinlik düzenliyor. 22 Nisan, Cumartesi günü Kanyon Cinemaximum’da gerçekleşecek bu etkinlikte, Çağla Şikel çocuklara “Uyku Şampiyonasına Katılan Çocuk” adlı masalı anlatacak.Etkinlik ücretsiz ancak önceden rezervasyon gerektiriyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler