MODA - ÜNLÜLER

Tenisin iki efsane ismi Roger Federer ve Rafael Nadal, Louis Vuitton Core Values kampanyasında buluştu

Tenis dünyasının efsane isimleri ve birbirlerinin en büyük rakipleri Roger Federer ve Rafael Nadal, Louis Vuitton için birlikte poz verdi. Core Values kampanyası için ünlü fotoğrafçı Annie Leibovitz’in objektifine poz veren Federer ve Nadal; ezeli rekabetten dostluğa dönüşen ilişkilerini gözler önüne seriyor

profil
BT Ekip
21.05.2024
Tenisin iki efsane ismi Roger Federer ve Rafael Nadal, Louis Vuitton Core Values kampanyasında buluştu

Louis Vuitton, ünlü fotoğrafçı Annie Leibovitz’in objektifinden çekilen efsanevi Core Values kampanyasında yeni bir dönemi duyuruyor. İlham verici kampanyada, tenisin en saygın şampiyonları Roger Federer ve Rafael Nadal, İtalya’nın Dolomites sıradağlarının zirvesine tırmanırken yer alıyor. ‘Efsaneye Dönüşen Yolculuklar Vardır’ sloganında somutlaşan kampanya, her iki sporcuya hırs, kararlılık ve keşif yolculuğunda eşlik ediyor.

Nadal ve Federer; 3.000 metre yükseklikte, kortun tanıdık atmosferinden uzakta, rakip olarak değil, ortak bir tırmanışta yol arkadaşları olarak görülüyor. Kampanyada bulundukları bu atmosfer, derin bir karşılıklı saygı ve dostluğun damgasını vurduğu, önlerine çıkan engelleri sonsuza dek aştıkları adeta kariyerleri için görsel bir metafor olma niteliği taşıyor. Federer’in rekor kıran 20 Grand Slam şampiyonluğunu ve benzersiz zarafetini çıktığı her korta taşıması, Nadal’ın aralarında 14 Fransa Açık zaferinin de bulunduğu 22 Grand Slam şampiyonluğu; bu iki sporcunun da hem atletizmi hem de yeteneği ne kadar iyi temsil ettiklerini kanıtlıyor. Bu sporcular birlikte genç yeteneklerden küresel ikonlara uzanan ve etkileri nesiller boyunca sayısız kişiye ilham veren paralel serüvenleri temsil ediyor.

Rafael Nadal, Core Values kampanyasına ilişkin düşüncelerini şöyle anlatıyor: “Birçok önemli ikonun bu kampanyanın bir parçası olduğunu biliyorum, dolayısıyla kişisel olarak benim için böyle bir işin parçası olmak çok gurur verici bir şey, özellikle de bunu Roger ile paylaşmak... Roger, kariyerimiz boyunca benim en büyük rakibimdi ve bugün artık yakın bir arkadaşım. Kariyerim boyunca hayal ettiğimden çok daha fazlasını başardım, dolayısıyla günün sonunda, insanlar açısından baktığımızda en önemlisi geride bıraktığımız miras oluyor.”

Roger Federer ise şunları söyledi: “Bu kampanyada Rafa ile birlikte çalışıyor olmak eşsiz bir fırsat. Birbirimize bu kadar rakip olup kariyerlerimizin sonunda bu kampanyada yan yana olmak çok güzel. Bugün burada bulunduğumuz dağların zirvesi de bence bütün bu sürecimizi çok güzel temsil ediyor. Bizim için çok anlamlı ve özel bir an.”

Leibovitz’in çekimi, doğanın büyük tuvaline karşı, dağın zirvesinde yanyana ve dimdik duran bu ikiliyi gözler önüne seriyor. Federer, spordaki kendi mirasına benzer zamansız bir stilin sembolü olan klasik monogram desenli Christopher sırt çantasıyla ve Nadal, dinamik gücünü ve azmini temsil eden monogram desenli Eclipse versiyonuyla kamera karşısına geçiyor. Birlikte, her Louis Vuitton tasarımında ve her Core Values kampanyasında yankılanan fiziksel olanın ötesinde bir yolculuk, mükemmelliğe bağlılık ve hayallerin aktarımı gibi değerleri yansıtıyorlar.

Louis Vuitton Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Pietro Beccari, Core Values kampanyasına ilişkin duygularını şöyle anlatıyor: “Antoine Arnault ile birlikte ilk Core Values kampanyasını başlatmamızın üzerinden 17 yıl geçti ve bu ikonik seriyi yeniden canlandırmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Her bir Core Values kampanyası, Louis Vuitton’un seyahat, olağanüstü insanlarla çalışma ve hem fiziksel hem de duygusal aktarım mirasını kutluyor. Bu yeni hikayede, her ikisi de ilham verici sporcular, azimli dostlar ve kendi kişisel spor yolculuklarının disiplin ve mükemmelliğine tanıklık eden Roger Federer ve Rafael Nadal ile çalışmak harikaydı.” 

Kampanya, bir dağ manzarasına karşı iki adamın portresinden çok daha fazlasını temsil ediyor. Hikayelerini raketleri gibi stil, zarafet ve alçakgönüllülükle taşıyan şampiyonların yer aldığı kampanya, Maison’un değerlerine bir saygı duruşu niteliği taşıyor. Federer ve Nadal, o engebeli zirvelere attıkları her bir adımda, sırtlarına sıkıca bağladıkları güvenilir Louis Vuitton yol arkadaşlarıyla, her kişisel yolculuğun kararlılık ve öncü ruhla sürdürüldüğünde nasıl efsanevi zirvelere ulaşabileceğini gösteriyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog