EN ÇOK
OKUNAN
MODA - ÜNLÜLER

Rihanna ve Kylie’nin pişti olduğu tasarım dava konusu oldu!

Kısa bir süre önce Kylie Jenner’ın taşıdığı The Dolls Fashion House tasarımı beyaz saçaklı tulum ve Rihanna’nın MTV Video Müzik Ödülleri sonrası giydiği yeşil saçaklı L’Impasse Couture tulum arasındaki benzerlik internette ses getiren haberlerden biri oldu. L’Impasse markası, The Dolls House’u kendilerine ait bir tasarımı kopyalamaktan dava ettiğini açıkladı.

profil
BT Ekip
13.02.2017
Rihanna ve Kylie’nin pişti olduğu tasarım dava konusu oldu!

VMA 2016 Ödül Töreni sonrası giydiği L’Impasse tasarımı tulumla beğeni toplayan Rihanna’nın stili, kısa bir süre önce Kylie Jenner tarafından da taşınmıştı. Aynı tasarımın beyaz renkli tulumunu giyen, saçlarını aynı şekilde toplayan ve benzer formda ayakkabıyla kombinini tamamlayan Jenner, Rihanna’nın tarzını kopyalamakla suçlanmıştı. Çeşitli blog sayfalarında “Hangisi daha iyi giydi?” başlıklarına konu olan ikili artık dava konusu oldu.

 L’Impasse markasının tasarımcısı Abdul Sall, Kylie Jenner’ı giydiren ve tasarımı Instagram hesaplarında sergileyen The Dolls Fashion House adlı marka hakkında suç duyurusunda bulundu. Kendilerine ait olan bir tasarımı kopyalamak suçuyla açılan dava hakkında Rihanna’nın stilisti Mel Ottenberg, “bu profesyonel olmayan tasarımcılar, L’Impasse markasını kaynak göstermiyorlar” diyerek The Dolls Fashion House’u suçladı.

Kylie Jenner’ın ilk kopyası değil!

The Dolls Fashion House ve L’Impasse markalarını arasındaki bu dava, Kylie Jenner’ın karıştığı ilk kopyalama davası değil. Daha önce Kylie Cosmetics markası tarafından çalındığı iddia edilen birtakım görseller için makyaj artisti Vlada Heggerty suç duyurusunda bulunmuştu. Sonrasında anlaşma yaparak davayı çözümlediği düşünülen Jenner ve Haggerty, kısa süre önce sosyal medya hesapları üzerinden birbirileri hakkında olumlu paylaşımlarda bulundu. 

Önceki ve Sonraki
Haberler