EN ÇOK
OKUNAN
MODA - ÜNLÜLER

'Modanın geleceği': Kanye West Yeezy Season 3

Kanye West merakla beklenen son koleksiyonu Yeezy Season 3 ve 7’nci stüdyo albümü The Life Pablo’yu New York Madison Square Garden’da tanıttı.

'Modanın geleceği': Kanye West Yeezy Season 3
'Modanın geleceği': Kanye West Yeezy Season 3
Kanye West’in müzik ve modayı ihtişamlı bir şekilde birleştirdiği şovunda Naomi Campbell da sahnedeydi. Şovun başlamasından sadece dakikalar sonra Yeezy Season 3 Twitter’da en çok konuşulanlar arasına girdi.

Kanye West, yeni Adidas-Yeezy koleksiyonuyla eş zamanlı olarak yeni albümü 'The Life Pablo’yu da tanıtarak devam etmekte olan New York Moda Haftası’na yeni bir soluk getirdi. West, etkinliğin tasarımı için sanatçı Vanessa Beecroft ile birlikte çalıştı. Beecroft’un sahneye çıkan modellere verdiği öğüt ise ‘kesinlikle gülümsemeyin, seksi bir duruş sergilemek yok” oldu.

Kardashian ailesi de tabii ki defileyi izleyenler arasında yerini aldı. Her bir Kardashian-Jenner ailesi üyelerinin kıyafetleri yine izleyiciler içinde bulunan Fransız tasarımcı Olivier Rousteing’in ellerinden çıkma. Beyaz ve nude tonlarındaki tasarımlar Kanye West ve Balmain kreatif direktörü Rousteing'in Yeezy Season 3 için ortak bir çalışması sonucu ortaya çıktı. 

Adidas ile 3’üncü kez iş birliği yapan West,  Yeezy Season 3 adını verdiği koleksiyonda turuncu ve kahverengilerin ağırlıkta olduğu Sonbahar renklerine yer vermiş. Koleksiyonda  yırtık sweatshirt’ler ve kürk detaylar dikkat çekiyor.

Seyirciler arasında Kardashian’ların yanı sıra Anna Wintour, Gigi-Bella Hadid, Jay-Z, 50 Cent ve Jaden Smith de bulunuyordu.

Son zamanlarda ‘sıkıcı’ ve ‘monotonlaşmasıyla’ moda severler tarafından eleştirilen moda haftalarının ardından, Kanye West’in adeta bir performansa dönüştürdüğü tanıtımı bazı eleştirmenler tarafından ‘modanın geleceği’ olarak yorumlandı.

Kapanışta ise Kanye West sahneye çıkarak, “Ünlü olduğum için bu işin benim için kolay olduğunu düşünüyorsunuzdur. Bu koleksiyon için yetenekli tasarımcıları bulmak karşılaştığım en büyük zorluklardandı” ifadelerini kullandı. 


Önceki ve Sonraki
Haberler