EN ÇOK
OKUNAN
MODA - ÜNLÜLER

İçerde'nin setine gardırop baskını

BT Ekip geçtiğimiz hafta İçerde dizisinin setine baskın yaptı! Yüksek Sosyete dizisiyle başlayan “Dizi Gardırobu” bölümünü Bensu Soral’ın stilisti Nehir İnce Arıcı ile yaptığımız çok keyifli sohbet ile devam ettiriyoruz.

İçerde'nin setine gardırop baskını

Setten içeri girdiğimiz anda samimi bir ekip karşılıyor bizi. Önceki gün geç saatlere kadar çalışan set ekibi ertesi gün çekimler için erkenden yola koyulsa da enerjileri hiç bitmiyormuş, böyle söylüyor Nehir bizi karşıladığında. 

Hal böyle olunca biz de hemen sete adapte oluyoruz. Bensu Soral’ın karavanına kendisiyle tanışmaya gittiğimizde doğal güzelliği ve samimiyeti ile hepimizi kucaklıyor. Evet, bugün çok güzel bir iş çıkacak ortaya! Bensu saç ve makyaja geçtiğinde biz de Nehir ile birlikte bu işe nasıl başladığını soruyor ve keyifli bir sohbete başlıyoruz.

“Gönlümde hep Sinema TV bölümü vardı. Üniversiteden Grafik Tasarım bölümünden mezun olduktan sonra 2 sene grafiker olarak çalıştım. Masa başı iş yapamayacağımı anladığım zaman hemen istifa ettim ve hayallerime kavuştum. Televizyon gibi koca bir dünyanın mutfağında olmak istedim. Birçok dizi sinema ve reklam projelerinde yer aldım. Unutamadıklarımın arasında “Umutsuz Ev Kadınları”, “Kurtuluş Son Durak”, “Her Şey Aşktan” projeleri var.”

"İçerde" dizisinin gardırobu nasıl oluşuyor? Melek karakterine hayat veren Bensu Soral'ın kıyafetlerinin sete gelmeden önce de bir macerası var mı?

İçerde dizi projesinin ön hazırlık aşamasında genel hikaye, karakter analizi, senaryo içindeki briefleri kullanarak karakterlere mood’lar hazırladım ve yapılan toplantılar sonucu provalara başladık. Karaktere en uygun parçaları stiline yansıttık. Tabii burada karakterin ekonomik durumu, ruh hali, mesleği, yaşı mesela burcu gibi spesifik çıkış noktaları stilini daha gerçek ve samimi yapmamıza yardımcı oldu. Her hafta yeni bölüm alışverişlerinde senaryo ile hazırlık yapıyorum. Kıyafetleri iş birliği içinde olduğumuz sponsor markalarımızdan seçiyorum; iadeler, değişimler, uzun kasa kuyrukları, ayakkabısı, çantası, takısı vesaire… Kombinler sahne içeriğine göre ve duygu durumuna göre bir araya geliyor. Melek için Bensu ile bol bol prova yapıyoruz. Bazen askıda sevmediğim kıyafet provada beni etkileyebiliyor bu yüzden yönetmenimden onay almam gerektiğinde canlı prova yapıyoruz.

“Bitik bir saç ağlamış bir makyaj ve milyonlarca yedekli kostümler…”

Aslında kıyafetler kadar saç ve makyaj da bütünlük içinde çok önemli bir yere sahip. Bu sürecin karar aşaması nasıl oluyor?

Projenin ön hazırlığında yaptığımız kostüm saç ve makyaj provalarını yönetmenimiz ile paylaşıyoruz. İsteklere göre revizyonlar yapıp karakterlere bir adım daha yaklaşıyoruz.

Melek’in ruh hali ya da senaryonun getirdiği bazı durumlarda hazırlıklarımız şöyle oluyor; Melek kaçırılma sahnesi çektiğimiz zaman bitik bir saç ağlamış bir makyaj ve milyonlarca yedekli kostümler hazırlanıyor.

Melek'in stilinin anahtar kelimeleri neler? 

Bensu Soral’ın oynadığı Melek karakteri çok zengin ve avukat. Modayı takip etmemiz ve Melek üzerinde uygulamamız  bize yardımcı olan özellikler. Stil listesinde topuklu ayakkabılar, skinny jeanler, crop toplar, çantalar, aksesuarlar, parkalar var.

 

“Bensu Soral benim için çok iyi bir askı.”

Melek bir mafya avukatı olmasına rağmen aslında çok da duygusal bir karakter. Genç ve heyecanlı. Bunu sytling’ine nasıl yansıtıyorsunuz?

Bu yola çıkarken mafya avukatı denince akla ilk gelen ceket-etek-pantolon bizim hiç aklımıza gelmedi. Melek avukat, zengin, güzel ve genç bir karakter bu özelliklerin hepsi benim işimi çok kolaylaştırdı. Günlük kombinlerinde crop top ve vücut zinciri bile kullandık, en aksiyonlu sahnelerde topuklu ayakkabılardan hiç vazgeçmedik. Karakter yaşamaya başlayınca alışverişe çıktığımda elim hep Melek’in gardırobuna gidiyor bir zaman sonra karakterlere ben de inanmaya başlıyorum.

Melek'in ilerleyen bölümlerde stilinde herhangi bir değişiklik olacak mı diye sorduğumuzda Nehir sadece “Sürpriz” demekle yetiniyor.

Dizi boyunca Melek'in en sevdiğiniz görünümü hangisi oldu diye bir soru sorsak çok mu zor olur? 

Bensu Soral çok iyi bir askı benim için bu yüzden Melek’in bütün görünümlerini seviyorum. En basic hali bile her zaman çok havalıydı. Tamam itiraf ediyorum  6.bölümde kırmızı elbiseli kombini beni çok etkilemişti. 

Biz çaylarımızı yudumlarken, Bensu bu akşam yayınlanacak olan bölümde kaçırılıyor… Sahnesini tamamladıktan sonra yanımıza geldiğinde ruh hali hemen değişiyor ve buseterim.com.tr okuyucuları için birkaç poz veriyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler