MODA - ÜNLÜLER

Fenty x Puma iş birliği, Avanti ayakkabıya yeni bir yorumla geri dönüyor

Rihanna’nın markası Fenty ile Alman spor giyim markası Puma, yeni bir koleksiyon için yeniden bir araya geldi. Yeni Fenty x Puma koleksiyonu için markanın ikonik Avanti ayakkabısı yeniden yorumlandı. Avanti’nin bu yeni yorumunda Puma’nın klasik futbol ve koşu ayakkabılarından ilham alındı

Fenty x Puma iş birliği, Avanti ayakkabıya yeni bir yorumla geri dönüyor

Ünlü sanatçı Rihanna ile Alman spor giyim markası Puma arasında uzun süredir devam eden iş birliği yeni bir koleksiyonla taçlanıyor. Rihanna’nın sahibi olduğu Fenty markası ile Puma; Fenty x Puma koleksiyonlarının geri dönüşünü Avanti ayakkabının yeniden yorumlandığı yeni bir ayakkabı serisiyle kutluyor.

Puma, Avanti'yi 2001 yılında piyasaya sürdü ancak bu iş birliği için ayakkabıya, günümüz trendlerine uygun olacak şekilde yeni bir yorum getirildi. Tasarımcılar, PUMA'nın iki ana dayanağı olan King futbol ayakkabısı ve Easy Rider koşu ayakkabısının kesiştiği noktada bir ayakkabı yaratmaya çalıştı. Sonuçta ortaya; ince tabanlı ve üzerinde hem ‘Fenty’, hem de altın veya gümüş renkli Puma cat logosunun yer aldığı, katlanmış dilli, dar, vintage bir deri ayakkabı çıktı. Rihanna, yeni Avanti için 1980'lerde Puma'nın ikonları olan Eusebio, Pelé ve Maradona gibi isimlerden ilham aldıklarını söyledi. Ünlü şarkıcı, "Arşivlerden ikonik bir objeyi sokağa taşımak istedim. Merhum Pelé, Avanti ayakkabıyı ikonik hale getirmişti; ben de bu ayakkabıyı seçtim" dedi.

Puma Ürün Sorumlusu Maria Valdes, “Puma arşivini açmak ve Rihanna'ya hitap eden doğru ürünü belirlemek için birlikte çalıştık. Avanti, benzersiz ve ikonik bir bakış açısına sahip bir Puma klasiğidir. Bu projenin hayata geçtiğini görmekten çok mutluyum ve önümüzdeki yılların bize neler getireceği konusunda da çok heyecanlıyım" diye konuştu.

Avanti kampanyasının fotoğrafları Dennis Leupold tarafından çekildi ve kampanyada A$AP Nast, Pure ve Felix Mallard gibi isimlerin yanı sıra Rihanna da yer aldı.

Fenty x Puma Avanti, 15 Eylül'de Puma'nın web mağazasında dünya çapında satışa sunulacak.

Önceki ve Sonraki
Haberler
psikolog çift terapisi