EN ÇOK
OKUNAN
MODA - ÜNLÜLER

Elbisesine gelen eleştirilere yanıt verdi

Yeni filmi “Kızıl Serçe” için Londra’daki basın turuna devam eden Jennifer Lawrence, giydiği Versace tasarımı elbise hakkında yapılan haberleri Facebook hesabından sert bir dille eleştirdi.

profil
BT Ekip
23.02.2018
Elbisesine gelen eleştirilere yanıt verdi

Oscar’lı oyuncu Jennifer Lawrence, yeni filmi için Londra’daki basın turunda giydiği elbiseyle tartışmaların odağı oldu. Bir etkinlikte Lawrence’ın derin göğüs ve bacak dekolteli siyah bir Versace elbise giyerken, yanındaki rol arkadaşlarının soğuk havaya uygun ve sıradan kıyafetlerle boy göstermesi eleştirildi.

Basında “Biri Jennifer Lawrence’a paltosunu versin”, “Üzerini örtsün” başlıklı haberler çıkarken, ünlü oyuncuya bu kıyafeti giydirmenin teşhirci ve ayrımcı bir karar olduğu yazıldı. Jennifer Lawrence çıkan haberlere “O elbiseyi giymek benim kararımdı” yazarak Facebook hesabından uzun bir açıklama paylaştı.

27 yaşındaki oyuncu açıklamasına şöyle devam etti: “Muhteşem bir Versace elbise giydim ve onu palto ve atkıyla kapatacağımı mı düşündünüz? Dışarıda sadece 5 dakika durdum. Gerekirse o elbiseyle karda bile dururum çünkü bu benim tercihim ve modayı seviyorum… Bir kişinin söylediği ya da yaptığı bir şey için aşırı tepki vermek, benim ne giyip ne giyemeyeceğim hakkında saçma tartışmalar başlatmak bizi ileriye götürmez. Giydiğim her şeyi ben istediğim için giyiyorum. Eğer üşüyorsam da bu benim tercihimdir!”

Jennifer Lawrence’ın başrolünde yer aldığı “Kızıl Serçe” filmi 2 Mart’ta Türkiye’de de vizyona girecek.

Önceki ve Sonraki
Haberler