EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TRENDLER

Trend: Makrome ve boncuklu çantalar

Geçtiğimiz yıla damga vuran hasır çanta trendinden sonra bu yaz kombinlere hayat verecek makrome ve boncuk çanta trendi ile karşınızdayız. Bu el yapımı ve oldukça şık görünen çantalara yakından bakmaya ne dersiniz?

profil
BT Ekip
12.07.2019
Trend: Makrome ve boncuklu çantalar

Ponponiere markası ismini renkli ve eğlenceli küpe tasarımlarından, ilhamını ise markanın ruhunu da yansıtan egzotik tatillerden, doğadan ve çiçeklerden alıyor. Grab Bag serisi el çantası renk seçenekleriyle markanın yeni gözdesi.


Klasik elişi tekniklerini modern çizgilerle buluşturarak her tarza, mevsime ve ortama uygun kullanışlı çanta ve aksesuar modelleri üreten Mien el yapımı oluşuyla öne çıkıyor. Hasır , örgü ve boncuklu çanta trendi yalnızca el çantalarında değil bu yılın bir diğer trendi bel çantalarında da görülüyor. Boncuklu modeller o kadar sevimliler ki, hemen her tür kıyafete eşlik edebiliyorlar. Renkli olanları da bir o kadar dikkat çekiyor... Sıkıcı bir kombini bir anda hareketlendirecek güce ve şıklığa 
sahipler...

 


2017 yılında kurulan Naia ‘’Özgür Ruhlu İnsan’’ anlamına gelen ismiyle zanaatkarlık odaklı bir tasarım marka. Her ürün belirli sayıda işçilik ve tasarımlarla oluşturularak zanaatkar kadınların el emekleriyle yapılıyor. Aynı zamanda enerjiyi dengelemeyi amaçlayan marka, çantalarında akik, mercan, yeşim gibi doğal taşlar kullanıyor. Böylece çantalar günlük enerjimize dokunuyor. Makrome tekniğiyle el yapımı tasarlanan çantaların renk seçeneklerine ulaşabilirsiniz.


Genellikle krem renkli olsa da Mango’da renkli makrome çantalara rastlamak da mümkün. Babaannelerimizin ellerinde görmüş olduğumuz ve yeniden moda olan bu çantaların en çok rastlanılan modeli ise ahşap saplı modeller.


“Kadından gelen insan” anlamına gelen Orangwanita, Endonezya ve Bali el sanatlarına dayalı çanta koleksiyonları sunan bir marka. Hatta üretim de doğrudan bu bölgedeki köylüler tarafından gerçekleştiriliyor. Daha çok file modeli çantalar, dinamik ve eğlenceli tasarımlarla birçok çeşit bulunduruyor.


Makrome çantalar geçtiğimiz yıldan beri yükselişini sürdürüyor. 2019 İlkbahar-Yaz moda haftalarında, sokak stillerinde ve plajlarda da baş tacı edilen bir aksesuar olarak karşımıza çıkıyor... Makrome çantalardan yastık kılıflarına, çeşitli duvar dekorları da içeren el yapımı ürünleri Boho Official’dan bulabilirsiniz. 2017 yılında Gizem Gümülcine tarafından kurulan Boho'da ev dekorasyonu ve çantalarda bohem stili vurgulamak ve yansıtmak amacıyla tasarlanan pamuk ipinden el örgüsü modern makromeler çeşitli formlarıyla yer alıyor. Marka bünyesinde duvar süsü, bitki askıları ve dreamcatcherların yanı sıra makrome çantalar dikkat çekiyor. 


Yeni mevsime bakışınızı güncelleyen nostaljik çantalar deniz altı figürleriyle sıkıcı olmaktan çok uzakta…


Yatırım yapmaya değer bir ‘it’ parça arıyorsanız bu kesinlikle, sizi çocukluğunuza geri götürmeyi vadeden boncuk çantalar olmalı…


Makrome ipi ile yapılmış omuz çantasının püskül detayları oldukça bohem bir hava yaratıyor. Marka yüksek modaya ayak uydurmakta her zamanki gibi hızlı davranmış…


Plaj kombinlerine olan uyumuyla da göze çarpan bu çantalar farklı boyutlara sahip.


Önceki ve Sonraki
Haberler