EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TRENDLER

Trend alarmı: Bilekte botlar

Sonbaharın gelmesi ile birlikte kısa botlar da tekrar gün yüzüne çıkmaya başladı. Mevsim geçişlerinde eteklerin, elbiselerin ve şortların da altına giyerek cool bir görünüm elde edebileceğiniz botlarda bu sezon trend ise yine bilekte botlar!

profil
BT Ekip
14.09.2016
Trend alarmı: Bilekte botlar

Christian Dior’un iki sezon önceki defilesi ile tanımıştık aslında bu trendi… Şeffaf topuklu plastik görünümlü botları sezonun en hit parçası olmuştu.

Bilekten bot bilek hizasından biraz daha uzun olan botlar oluyor. O sebeple bilek yapınızı daha ince ve bacaklarınızı daha uzun gösterebiliyor. O dönemden beri de bilekten botlar trend olmayı sürdürüyor. Bu sezon ise tamamen deri ya da yumuşak, esnek güderiden yapılan bilekten botlar yine daha önce de olduğu gibi kalın kısa topuklarla tasarlandı.

NASIL KOMBİNLERİM?

Mini elbiselerin altına giyebileceğiniz gibi kot pantolonunuzla tercih edebilirsiniz. Özellikle culotte tipi pantolonlar ile oldukça iyi bir ikili oluşturuyorlar. Kalın topuklu olmaları sizi hem şık gösterecek hem de rahat ettirecektir.

 Son olarak, eğer bilek kısmınızın kalın oluşundan şikayetçiyseniz bu trend sizin için çok doğru olmayabilir. O takdirde tam olarak bilekte biten kısa botlar sizi daha iyi gösterecektir. 

Önceki ve Sonraki
Haberler