EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TRENDLER

Kadife bir sezon sizi bekliyor

Kıyafetten ayakkabı ve çantaya kadar bu sezonun en trend kumaşı kadife, şimdiden sokak modasını da fazlasıyla ele geçirdi.

Kadife bir sezon sizi bekliyor
Kadife bir sezon sizi bekliyor
Bordo, lacivert, gri ve hardal rengi ile özellikle öne çıkan bu trend, kadifeyi bu güne kadar sevmemiş, denememiş moda meraklılarına bile kendini sevdirmeyi bu sezon başardı.

Anvelop  üstlerde ve düz kesim elbiselerde kullanılan kadife trendinin asıl herkesi büyüleyen kısmı ise ceket-pantolon takımları… Geçtiğimiz sezonun favori trendlerinden olan “eşofman” trendi ile bir araya gelerek kadife beli lastikli pantolonların ceket takımları öne çıkıyor.

Kadife giyilmesi oldukça zor kumaşlardan biri gibi gözükse de birkaç püf noktasına dikkat edilerek rahatlıkla günlük hayata uyarlanabilir. Kumaş tipi gereği kendini çok fazla gösteren bir kumaş olduğundan onu dengelemek adına parlak değil mat parçalara yönelmekte fayda var.

Rugan yerine mat deri, güderi iyi seçimler olabilir. Ceket-pantolon takımlarında özellikle içe giyilecek parçanın tişört, ince boğazlı gibi sade ve basic parçalar olması önemli… Tam bir kış ruhunu yansıtan kadifeyi dikkat çekici bir ruj ile tamamlayarak çok daha cool ve iddialı gözükebilirsiniz.  


Önceki ve Sonraki
Haberler