EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Yeni koleksiyonda Kendall Jenner etkisi

Adidas Hollandalı moda tasarımcısı Daniëlle Cathari ile özel bir koleksiyon hazırladı. Cathari, hazırladığı koleksiyonun ilham kaynaklarından biri ise Kendall Jenner...

profil
BT Ekip
27.04.2018
Yeni koleksiyonda Kendall Jenner etkisi

Daniëlle Cathari, henüz bir moda öğrencisiyken New York Fashion Week’te adidas Originals’ın ikonik eşofman üstlerinden ilham almış ve ilk koleksiyonunu sunmuştu. Nisan 2018’de ise adidas Originals ile ilk kez resmi olarak iş birliği yaptıklarını duyurdu.

Cathari tasarım sürecinde Adidas ailesinden Kendall Jenner ile tanıştı ve onunla fikir alışverişinde bulundu. Jenner’ın önerileri, bakış açılarını değerlendirerek, koleksiyona katkı sunmasına olanak sağladı. Bu anlayış karşısında Kendall Jenner, New York Fashion Week’te Cathari’nin tasarımlarını giyerek; tasarımcıya ‘aileye hoş geldin’ mesajı verdi.

Originals'in ikonik üç bantlı silüetlerini; yeni şekillerle, abartılı oranlarla, beklenmedik materyal kullanımıyla karşımıza çıkaran koleksiyon; Cathari'nin yaratıcı felsefesiyle uyumlu, yapıyı bozan tasarım yaklaşımıyla canlandırılıyor. 90'lar ve 2000'lerin ilk yıllarına saygı duruşunda bulunan 10 parçalık koleksiyon, dönemin kombin ilhamını ve öz güvenini günümüze taşıyor.

 
Önceki ve Sonraki
Haberler