MODA - TASARIMCILAR

Valentino Erkek Giyim Sonbahar/Kış 2024-2025 koleksiyonu erkek giyiminin kodlarını yeniden yazıyor

Önceki gün Paris’te düzenlenen defileyle tanıtılan Valentino Erkek Giyim Sonbahar/Kış 2024-2025 koleksiyonunda Pierpaolo Piccioli’nin, erkek giyiminin kurallarını ve kodlarını yeniden tanımladığı görüldü

profil
BT Ekip
23.01.2024
Valentino Erkek Giyim Sonbahar/Kış 2024-2025 koleksiyonu erkek giyiminin kodlarını yeniden yazıyor

Kromatik çizgiler, kreatif direktör Pierpaolo Piccioli'nin Valentino için en sevdiği oyun alanı gibi görünüyor. Markanın kreatif direktörü Piccioli, Valentino için hazırladığı Sonbahar/Kış 2022-2023 koleksiyonu için gerçekleştirdiği defilede tamamen pembe ve siyah gardırobuyla sansasyon yaratmıştı.

Ünlü tasarımcı, önceki gün Paris Moda Haftası kapsamında düzenlenen defileyle tanıttığı ve Le Ciel 20.24 ismi verilen Erkek Giyim Sonbahar/Kış 2024-2025 koleksiyonuyla da büyük beğeni kazandı. Valentino’nun yeni Sonbahar/Kış 2024/25 koleksiyonu için Pierpaolo Piccioli, alacakaranlıkta gökyüzünün özünü yakalıyor ve onu erkekliğin kalıbına meydan okuyan ve yeniden şekillendiren açık mavi bir tona dönüştürüyor. Koleksiyon, erkek modasının geleneksel ilkelerini sorgulamaya ve altüst etmeye cesaret ederek, rengin kişisel ifadenin hoparlörü ve siluetin yenilik için bir tuval haline geldiği yeni bir çağın müjdesini veriyor. Piccioli'nin paleti başlı başına bir yolculuğu andırıyor; ruhani beyazlardan ve grilerden cesur leylaklar, yeşiller ve kırmızılardan oluşan doruğa çıkan bir yolculuk… Bu tonlar patlayarak, kışın gri tonlarını bozuyor.

İşte Valentino defilesinde dikkat çeken üç detay:

Valentino, koleksiyonunun başlangıç ​​noktası olarak gök mavisi rengini alırken, bu rengin koleksiyonda hakim olduğunu söylemek mümkün değil. Pierpaolo Piccioli; şık pilili takım pantolonlarında, 3/4 fermuarlı kazakta, yünlü bir cekette ve ışıltılı bir gömlekte görüldüğü gibi bu tonu idareli bir şekilde kullanmayı seçmiş. Koleksiyonu siyah ve lacivert renkler hakim olsa da elma yeşili, canlı turuncu, fuşya pembesi, kırmızı ve haki detaylar gibi diğer tonlar da koleksiyonda dikkat çekiyor.


Önümüzdeki kış spor ayakkabıların yerini loafer'lar alacak gibi görünüyor. Bu şık ayyakabı, üstüne ne giyerseniz giyin, her görünüme zarif bir dokunuş katacaktır. Pierpaolo Piccioli defilede yeni mokasenlerin, Valentino'nun imzası niteliğindeki çivilerle süslenmiş siyah ve bordo deri versiyonlarını tanıttı. İster gündelik, ister daha resmi bir kıyafeti tercih edin; sofistike ve hafif punk tarzıyla bu ayakkabılar dikkat çekmenize yeterli olacaktır.


Valentino defilede, olağanüstü işçilikle couture dokunuşlara sahip bir koleksiyon sundu. Gardırobun zamansız parçaları daha yumuşak kesimlerle yeniden ele alındı. Genellikle ofis giyimiyle ilişkilendirilen gömlek ve kravat, gri bir kapüşonlu ve işlevsellikten ilham alan kargo pantolon ve kot parçalarla birleştirildi; bu, 2024'te hepimizin aşık olacağı tarzların bir örneği olarak nitelendiriliyor.


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog