EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Türk modasının son 10 yılına özel kitap

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, 11. sezonuyla 27 Mart'tan itibaren başladı. Marka ve tasarımcıların Sonbahar/Kış 2018 koleksiyonlarının sergileneceği moda dolu haftada Mercedes-Benz Türk, geride kalan 10 sezonu çok özel bir koleksiyon kitabı ile kutluyor.

profil
BT Ekip
27.03.2018
Türk modasının son 10 yılına özel kitap

Türkiye'nin en önemli uluslararası moda etkinliği Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, geride kalan 10 sezona dair unutulmaz anları çok özel bir koleksiyon kitabında bir araya getiriyor. Kitap, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul süresince Mercedes-Benz Lounge'de kurulacak olan özel bir köşede moda tutkunlarının keşfine sunulacak.

Türk modasının son 10 yılına özel kitap

"Story of X Seasons" kitabında Mart 2013'ten bugüne gerçekleşen 10 sezonda koleksiyonlarını sergileyen toplam 105 marka ve tasarımcının defile ve sunumlarından anlar yer alıyor.  Kitapta yer alan markalar arasında Arzu Kaprol, Asli Filinta,  Bora Aksu, Gamze Saraçoğlu, Les Benjamins, Lug Von Siga, Özlem Süer, Raissa&Vanessa, Raşit Bağzıbağlı ve Nihan Peker yer alıyor.

Türk modasının son 10 yılına özel kitap

İstanbul'da moda ve kültürün kesişim noktası olarak öne çıkan İstanbul Moda Haftası'nın 10. sezonunda sunulan "Story of X seasons" kitabıyla bugüne dek detaylı bir arşiv çalışması yapılmamış olan Türk moda tarihinin son 5 senesini bir kitapta toplayarak, endüstrinin ortak belleğine özel bir armağan sunuyor. Kreatif yönetimini Burçin Ergünt'ün üstlendiği ve Orkun Demirelli'nin tasarladığı kitapta Getty Images arşivinden seçilen fotoğrafların yanı sıra Burçin Ergünt'ün kendi fotoğrafları da yer alıyor. 

Türk modasının son 10 yılına özel kitap

Dünya çapında sponsorluğunu üstlendiği moda haftalarının her sezonunda seçtiği tasarımcının defilesini sunan Mercedes-Benz'in bugüne kadar desteklediği Türk modasının başarılı tasarımcıları Özlem Kaya, Zeynep Tosun, Lug Von Siga, Hande Çokra, Gülçin Çengel, Deniz ve Begüm Berdan (DB Berdan) ve Başak Cankes'in (Bashaques') defile ve sunumlarından akıllara kazınan anlar da "Stories of X Seasons" kitabında öne çıkıyor.

Türk modasının son 10 yılına özel kitap
Önceki ve Sonraki
Haberler