MODA - TASARIMCILAR

Tommy Hilfiger, FashionVerse ile oyun sektörüne adım atıyor

Tommy Hilfiger, üretken yapay zekayı kullanarak modayı ve oyunu gerçekçi avatarlarla birleştiren bir stil oyunu olan FashionVerse'ı piyasaya sürüyor. 16 Ocak'ta tüm dünyada yayınlanacak olan oyun, Netflix'te de oynanabilecek

profil
BT Ekip
02.01.2024
Tommy Hilfiger, FashionVerse ile oyun sektörüne adım atıyor

Tanınmış moda tasarımcısı Tommy Hilfiger, yatırım şirketi Hilfiger Ventures aracılığıyla FashionVerse adlı bir moda stil oyunu yaratarak oyun dünyasına adım attı. Oynaması ücretsiz mobil oyun, 3D görünümleri geliştirmek için üretken yapay zekayı tanıtıyor ve oyunculara gerçekçi kıyafetlerle gerçekçi avatarlar tasarlama konusunda sürükleyici bir deneyim sunuyor. Brandible Games tarafından geliştirilen ve Tilting Point tarafından yayınlanan FashionVerse, grafikleri geliştirmek ve çeşitli avatarlar sunmak için yapay zekadan yararlanarak kendisini farklı kılıyor.

FashionVerse, oyuncuların ek parçalar satın alma veya ödüller kazanma seçeneğiyle birlikte stil ve ruh hali panosu mücadelelerine katılmalarına olanak tanıyor. Hilfiger, video oyunlarının önemli bir perakende platformu haline geleceğine inanıyor. Oyun, 16 Ocak 2024'te dünya çapında piyasaya sürülecek ve aynı anda hem F2P platformlarında, hem de Netflix'te mevcut olacak.

Oyunun Güneydoğu Asya, Almanya ve İtalya'da yapılan testlerdeki erken başarısı, potansiyel çekiciliğini ortaya koyuyor. Hilfiger, FashionVerse'ı kullanıcıların kendilerini avatarlar aracılığıyla ifade etmeleri ve içerik oluşturmaları için bir fırsat olarak görüyor ve oyuncuların uygulama içinde kıyafetlerini tasarladıkları bir gelecek tasavvur ediyor. Oyunun Netflix'e entegrasyonu, yayın platformunun 247 milyondan fazla üyeden oluşan devasa kullanıcı tabanından yararlanmayı amaçlıyor.

FashionVerse, moda tutkunları için oyun alanındaki bir boşluğu doldurmayı ve 2030 yılına kadar 665 milyar dolara ulaşacağı tahmin edilen büyüyen oyun endüstrisinden yararlanmayı hedefliyor. Oyun, geleneksel video oyunlarının ötesinde metaverse dünyalarına ve e-ticarete doğru genişledikçe, FashionVerse moda için, markaların gelir akışlarını genişletmesi ve genç tüketicilerle etkileşim kurması için bir yol sunuyor.

 

 

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog