EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Sürdürülebilir moda mümkün mü?

H&M, modada döngüyü sağlama odaklı insiyatifi Global Change Award’u Türk girişimcilerle buluşturdu

profil
BT Ekip
30.04.2018
Sürdürülebilir moda mümkün mü?

Doğa dostu, dönüşüm yaratacak yeni fikirleri destekleyerek gezegeni korumak ve modada döngüyü tamamlamak amacıyla oluşturulan Global Change Award ilk inovasyon günü etkinliğini 26 Nisan'da Kolektif House'ta gerçekleştirdi. H&M Foundation ve Accenture Türkiye iş birliğiyle düzenlenen etkinlikte Dilnişin Bayel ve Sertaç Yerlikaya moderatör, Erik Bang, Anna Töndevol, Enrica Arena ve Tjeerd Veenhoven ise konuşmacı olarak yer aldı.

Açılış konuşmasına "Bir şeyleri değiştirmek için öncelikle konulara farklı bakış açısıyla yaklaşmalıyız" sözleriyle başlayan H&M Foundation Inovasyon Yöneticisi Erik Bang, Türk girişimcilere açık çağrıda bulundu. Bu sene dördüncüsü gerçekleşecek olan Global Change Award ödülüne Türkiye'den daha çok başvuru beklediklerini ileten Erik Bang, Ağustos sonunda başvuruları almaya başlayacaklarını duyurdu.

Doğa dostu Global Change Award bugün endüstrinin karşı karşıya kaldığı en büyük zorlukları alt etmeye çalışıyor: devamlı büyüyen bir nüfusa üretim yaparken çevreyi koruyabilmek. Kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan H&M Vakfı bu süreci hızlandırabilmek için bu yarışmayı başlattı.

Önceki ve Sonraki
Haberler