EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Simone Rocha x H&M koleksiyonu tanıtıldı

Simone Rocha x H&M koleksiyonu ilk defa tamamen gözler önünde. Tasarımlar Simone Rocha’ nın dünyasını tanımlayan duyguları ve ilham noktalarını bir araya getiriyor. Koleksiyon tasarımsal olarak, 10 yıllık bir dönemin karışımından – Rocha’nın önsezilerinin ve imza parçalarının yeniden doğumundan oluşuyor.

profil
BT Ekip
09.02.2021
Simone Rocha x H&M koleksiyonu tanıtıldı

Ailenin tüm bireylerinin gardıroplarını kapsayan bir koleksiyon bu, Rocha ilk defa imzası niteliğinde olan kadın giyimin yanı sıra erkek ve çocuk giyimi dallarında da koleksiyon tasarladı. Kadınlar için; pembeden, ekoseden ve klasik niteliğinde olan siyahtan tül elbiseler bulunuyor. Bunların yanı sıra kendinden dokuma detaylı fil coupé kumaştan karpuz kollu, çiçekli elbise ve organik pamuktan tasarlanmış, iğne oyası detayları olan günlük elbiseler de var. Dış giyimde, Rocha’nın koleksiyonlarının da imzası niteliğinde olan trençkotlar ve pembe renkte, pırıltılı ekose kumaştan bir manto bulunuyor. Önlük askılı üstler ve tülden elbiseler; üste oturan elbiseler, ekoseli pantolon ya da kısa ve dökümlü elbiseler gibi diğer parçalarla katman olarak kullanılacak nitelikte. Yakasında inci işlemeleri bulunan iri örmeden trikolar ve yün hırkalar hepsini tamamlıyor. Her yerde klasik Rocha detayları bulunuyor; özel simler, pırıltılı işleme ve süslemeler, çiçek desenleri, fırfırlar, dairesel kesikler ve ince bellerden aşağıya dökülen uzun etekler...
 


Rocha’nın ilk erkek giyim koleksiyonu için; yeniden yorumlanmış, yakasında inci işlemelerinin olduğu trençkot, yazlık bir parka, Selanik modeli örmeler ve trikolar, yünden klasik bir takım olduğu kadar göz alıcı renklerde, ekose bir ceket ve pantolon gibi tekrar tekrar ortaya çıkan klasik parçalar bulunuyor. Aynı zamanda gömlekler, kapüşonlu üstler ve pembeden, beyazdan, siyahtan ve Rocha’nın uzun süreldir iş birliği yaptığı Jacob Lillis’in fotoğraflarından baskıların olduğu tişörtler de bulunuyor. Erkek koleksiyonunun büyük çoğunluğu 46-54 bedenlerinde satın alınabilecek. 


Rocha uzun zamandır oran-orantılarla, silüetlerle oynuyor ve Rocha’nın yaptığı ilk çocuk gyim koleksiyonunda da şık gömlekler ve fırfırlı elbiseler gibi klasik tasarımlarının minyatür versiyonları bulunuyor. Selanik örgüsünden kalp şeklinde inci düğmeli kazak, yumuşacık eşofman altları ve sweatshirtlere ek olarak pembe çiçek desenli geri dönüştürülmüş polyesterden boydan boya düğmeli kabarık bir mont da bulunuyor. Tüm koleksiyonda göze çarpan ekose deseni burada da işçi tulumunda karşımıza yeniden çıkıyor. Çocuk koleksiyonunun büyük çoğunluğu 2-8 yaş aralığında satın alınabilecek. 

Bonus: Chanel İlkbahar-Yaz 2021


Önceki ve Sonraki
Haberler