EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Rihanna'dan Fenty Üniversitesi koleksiyonu

Fenty Kreatif Direktörü Rihanna ve Puma, çok sevilen FENTY PUMA by RIHANNA koleksiyonunun üçüncüsünü Paris’te sundu.

Rihanna'dan Fenty Üniversitesi koleksiyonu
Rihanna'dan Fenty Üniversitesi koleksiyonu
Koleksiyonun bu sezonki teması “FENTY Üniversitesi” olarak belirlendi. Yoldan çıkan asi çocuklardan ilham alan koleksiyon, disiplin cezasını bile kendi tarzıyla buluşturan cesur yürekler için tasarlandı.

Bibliothèque Nationale de France’ın görkemli kitap rafları arasında gerçekleşen defilede, koleksiyona ilham kaynağı olan figürler tek tek podyuma çıktı. Amerikan okullarının sosyal yapısını oluşturan klasik karakterlerin hepsi oradaydı: Çalışkan öğrenciler, sporcular, kaykaycılar,  Gotik çocuklar...

Koleksiyonu tanıtan modeller kütüphane masalarını andıran podyumda yürürken, tüm bakışlar yeni tasarımların üzerindeydi. FENTYxPUMA’nın imzası haline gelen bol kesim tarzı devam ettiren yeni koleksiyon, cinsiyet kavramını sorgulatan, beklenmedik ve birbirinden çekici pek çok parça içeriyor. Okulların spor salonlarından ve soyunma odası şıklığından ilham alan Sonbahar/Kış koleksiyonunda yok yok: Elbise olarak yeniden yorumlanan futbol formaları, okul eteğini andıran etekler, kadife ve polyester eşofman takımları, tulumlar, koç ceketi, beli açık ve bol kesim polo tişörtler, beyzbol tişörtleri ve çok daha fazlası. Özel tasarım üniversite ve lise tarzı desenleriyle, FENTY 2017 Sınıfı derse hazır.

“Öğrenciyken hep canımın istediği gibi giyinmek isterdim,” diyor Fenty Kreatif Direktörü Rihanna. “Ama Barbados’taki okullarda üniforma giymek zorunluydu. Dolayısıyla ‘Okula Dönüş’ temalı bu koleksiyonu hazırlarken çok keyif aldım. Böylesine önemli ve tarihi bir binada defile yapıyor olmaktan da onur duyuyorum.”


Önceki ve Sonraki
Haberler