EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Ralph Lauren 2016-17 Sonbahar-Kış

Her ne kadar Amerikan stilinin bayrağını eline almış olsa da, daha eski zamanların ve geleneklerin izlerini de her koleksiyonunda sürdürmeyi seven Ralph Lauren, New York Moda Haftası’nın en beğenilen defilelerinden biriydi.

Ralph Lauren 2016-17 Sonbahar-Kış
Ralph Lauren 2016-17 Sonbahar-Kış
Açılışta yine doğal ve toprak tonların hakimiyetini görüyoruz. Blazer ceketler, kabanlar, kumaş takımlar genellikle bej, kahve ve taba tonları ile Lauren’in klasik imzasını taşıyor.

Monokrom tasarımların yanı sıra ekose üstüne ekose parçalar ile de günümüz modasının tarzı ile geçmiş zaman algısı harmanlanmış. Doğal tonlarda başlayan koleksiyonu altın ve siyahın ihtişamı sürdüyor. Özellikle son iki tasarımdaki tamamı parlak altın kumaştan yapılmış parçalar ile adeta son vuruşu yapıyor Lauren.

Püsküller ve tüvit kumaşlar aynı zamanda genel olarak koleksiyonda en dikkat çeken detaylardan biri. Koleksiyonun esin kaynakları eski İngiltere’nin kasaba bölgeleri ile Batı Amerika’nın kurak bölgeleri… Sanki adeta karşınızda kadın Sherlock Holmes’lar varmış gibi hissediyorsunuz defileyi izlerken.


Önceki ve Sonraki
Haberler