EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Puma’dan kadınlara özel regl külodu

Puma, sporda kadınları güçlendirmek için başlattığı She Moves Us hareketinin bir parçası olarak kadınların regl dönemlerine özel iç çamaşırı ve spor giyim koleksiyonu çıkarmaya hazırlanıyor. Koleksiyondaki parçalar, dört yıl boyunca tekrar tekrar kullanılabilecek

Puma’dan kadınlara özel regl külodu

Puma, Modibodi ile kadınlar için regl dönemlerine özel sızdırmayan iç çamaşırı ve spor giyim koleksiyonu çıkarmak için iş birliği yaptıklarını açıkladı. Koleksiyon, sporda kadınları güçlendirmek için Puma’nın başlattığı She Moves Us hareketinin bir parçası olarak hazırlanıyor.

Dört yıl boyunca tekrar tekrar kullanılabilme özelliğine sahip tasarımlardan oluşacak olan koleksiyondaki tasarımlar, bu özelliğiyle tek kullanımlık ürünlere çevre dostu bir alternatif olmayı hedefliyor.

Puma’nın Koşu/Antrenman Ürünleri Global Direktörü Erin Longin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Küresel bir marka olarak, bu sorunu çözmek için üzerimize düşeni yapmanın önemli olduğunu hissettik” deyip ekledi: “Puma x Modibodi iş birliği, kadınların sızıntılar konusunda endişelenmeden aktif kalmalarını sağlarken, regl ürünlerinden kaynaklanan aylık atıklarını da azaltacak.”

Puma x Modibodi iş birliğinden doğacak koleksiyonda, Modibodi’nin hızlı kuruyan mikrofiber katman ve su geçirmez koruma sağlayan tescilli ‘Değiştirici teknoloji’si kullanılacak. Lansmanın bir parçası olarak iki marka, Puma’nın yardım kuruluşu olan Women Win ile birlikte çalışarak, ihtiyacı olan 500 kız ve kadına bağışta bulunacak.

İlk Puma x Modibodi iç giyim koleksiyonu, Mayıs ayından itibaren seçili mağazalarda ve Puma internet sitesinde satışa sunulacak.

Önceki ve Sonraki
Haberler