EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Prada yolcusu kalmasın!

Prada’nın, yolculuğun her etabı için seçilen özel ürünlerin orijinal bir enstalasyonla sunulduğu gezici projesi ‘Prada Silver Line’ treni İstanbul'a ulaştı.

profil
BT Ekip
16.03.2018
Prada yolcusu kalmasın!

 ‘Prada Silver Line’ projesi 4 Nisan'a kadar İstanbul'un konuğu oluyor. 

Geçtiğimiz Aralık ayında Macau’da başlayan bu düşsel tren istasyonu, yolculuğunun her etabında ziyaretçilerini, her durak için özel seçili lüks kadın çantaları ve aksesuarla buluşturuyor. Hayalleri süsleyen bir konteyner şeklinde tasarlanan ve 132 metrekare alana yayılan pop-up enstalasyon, markanın seyahat ve modernlik gibi ana temalarından aldığı ilhamla Prada’nın hareketliliğini temsil ediyor.

İdeal bir trenin bir bölümünün yeniden oluşturulduğu konseptte hedeflenen çeşitli estetik yaklaşımlar bir tasarımda kombine ediliyor. Dış görünümlere hakim olan metal kaplamalar, 1930 ve 1950’li yılların Amerikan trenlerini çağrıştırıyor. İç mekan
duvarlarında kullanılan çiçek desenli kırmızı ipek brokarla lüks ve romantik bir his yaratılıyor.
 

Prada mağazalarında 1913 yılından bu yana kullanılan ikonik siyah-beyaz damalı zemin döşemesi enstalasyonu tamamlıyor. Trenin etrafında aydınlatılmış platformlarda temel estetiği bütünleyen bir dizi daha küçük yerleştirme bulunuyor. Prada robotları tren görevlileri olurken bilet gişesi “concierge” görevini üstlenip ziyaretçilere yardım ediyor.

Prada Silver Line yolculuğunu 16 Mart - 04 Nisan tarihleri arasında İstinye Park'ta devam ettiriyor olacak.
Önceki ve Sonraki
Haberler