EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Prada ve Adidas, Re-Nylon koleksiyonunu tanıttı

Prada ve Adidas’ın işbirliklerinden doğan yeni koleksiyon Adidas for Prada Re-Nylon, 13 Ocak’tan itibaren satışa sunulacak. 21 parçalık koleksiyonda, Prada’nın geliştirdiği Re-Nylon teknolojiyle elde edilen tekstille üretilmiş hazır giyim ürünleri, aksesuarlar ve spor ayakkabılar yer alıyor

Prada ve Adidas, Re-Nylon koleksiyonunu tanıttı

Adidas ve Prada, iş birliklerinin son koleksiyonu olan Adidas for Prada Re-Nylon’u tanıttı. 13 Ocak’ta dünya çapında lansmanı yapılacak olan koleksiyon, Prada’nın işçiliğini Adidas’ın spor giyim mirası ve inovasyonuyla birleştirerek her iki markanın estetik kodlarını harmanlıyor.

İki marka arasındaki iş birliğinden doğan ilk koleksiyon,  2019’da piyasaya sürülmüştü. 21 parçalık bu son koleksiyon ise Prada’nın saf naylondan, 2021’de geliştirdiği Re-Naylon’a geçişine de işaret ediyor. Koleksiyondaki her parçada, Prada tarafından İtalya’da okyanuslardan toplanan plastik atıkların geri dönüştürülmesiyle oluşturulan tekstil kullanılarak üretilmiş.

Adidas ve Prada iş birliğine bu koleksiyonla ilk kez giyim eşyası da eklenmiş oldu. Koleksiyonun hazır giyim ve aksesuar bölümünde; siyah ve beyaz renklerde, tamamı Prada’nın geliştirdiği Re-Naylon tekstille tasarlanan eşofman, kazak, kapüşonlu ceket ve kova şapka gibi parçalar yer alıyor. Adidas for Prada Re-Nylon koleksiyonunda yer alan ve hem Adidas’tan, hem de Prada’dan izler taşıyan spor ayakkabılar ise yine siyah ve beyaz renklerde tasarlanmış. Spor ayakkabılar, her tüketiciye her iki markanın da logosunu taşıyan toz torbalı premium kutularda sunulacak.

Koleksiyonda ayrıca her iki markanın DNA’sını kaynaştırırken Prada’nın tasarım dilini yansıtmayı amaçlayan altı çanta bulunuyor. Bir seyahat çantası, sırt çantası ve alışveriş çantasından oluşan üç büyük çantanın yanı sıra üç küçük model de yer alıyor. Koleksiyondaki her bir parça Adidas’ın imzası olan üç bant detayına ve Prada’nın metalik üçgen logosuna sahip.

Adidas for Prada Re-Nylon koleksiyonu, dünya çapında Prada butiklerinde ve Prada’nın ve Adidas’ın web sitelerinde 13 Ocak'tan itibaren satışa sunulacak.

Önceki ve Sonraki
Haberler