EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Prada Resort 2018

Prada Resort koleksiyonunda spor görünümler bolca tüy, payet ve tül detaylarla süslenerek Prada asaletini modern bir masal anlatımına çeviriyor.

Prada Resort 2018
Prada Resort 2018
Prada, Chanel, Dior, Gucci ve Louis Vuitton gibi rakiplerine katılarak Resort koleksiyonunu özel bir şovla tanıttı. İtalyan moda evi diğer markalarının aksine resort koleksiyonunu egzotik bir mekanda değil 1913’te ilk mağazasını açtığı Milan’da gerçekleştirdi.

Prada baş tasarımcısı Miuccia Prada ‘etiketlere’ karşı olduğunu dile getiriyor. “Cruise ya da resort gibi kelimeleri sevmiyorum. Çok demode buluyorum. Belki kullanışlı olabilir ama ne gerçekçiler ne de ilgi çekiciler. Benim için defile defiledir” diyor Prada sahne arkasında.

Cruise ya da Resort koleksiyonları karşımıza ara-sezon tasarımları olarak çıkar. Prada da spor görünümleri feminen ve zarif detaylarla süslemiş. Ancak marka imzası haline dönüşen tüy ve kristal işlemeler gibi küçük detayları da unutmamış. Omzu açık montlar, fistolu tül etekler, kabarık kollar ve topukları açıkta bırakan sandaletler dikkat çeken parçalardan…

Renklerde ise adeta bizi bir yaz rüyası karşılıyor. Pembenin en tatlı tonları, şeftali, lavanta ve mint yeşili koleksiyondan başlıca kullanılan renkler arasında yer alıyor.


Önceki ve Sonraki
Haberler