EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Omega’dan De Ville Trésor saatlere ‘Mini’ yorum

Omega’nın sevilen koleksiyonlarından De Ville Trésor, abartısız gösteriyi sevenler için yeniden yorumlandı ve ortaya 26 mm’lik kadranlara sahip modellerden oluşan De Ville Mini Trésor koleksiyonu çıktı. Bu sayede Omega, orijinal Trésor’a zarif, ince ve altın bir kasa kazandırmış oldu

Omega’dan De Ville Trésor saatlere ‘Mini’ yorum

Omega’nın De Ville Trésor saatleri, yeni 26 mm kadranıyla abartısız gösterişi sevenler için üretildi. İlk kez 1949 yılında ortaya çıkan Trésor ismi, saatin içindeki efsanevi 30 mm kalibreye atıfta bulunarak onu bir hazine olarak nitelendiriyordu. Mekanizmanın kendisi; basit ve makul tasarımının yanında kesinlik ve hassasiyetle de eş anlamlı hale geldi. Bu sayede Omega, orijinal Trésor’a zarif, ince ve altın bir kasa kazandırmış oldu.

2017 yılında Omega'nın saat tasarımcıları, klasik çizgileriyle öne çıkan Trésor'u 21. yüzyıl için yeniden tasarladı ve modern bir çizgiye sahip, çarpıcı bir klasik saat koleksiyonuna öncülük etti. Bu yıl ise popüler Trésor tasarımı farklı bir ölçekte geri dönüyor. Omega, 2022 yılında, 26 mm'lik daha küçük modellerini tanıtırken, geleneksel Fransız tasarımlarından esinlenen desenlere sahip yeni kayışlar da sunuyor.

Yeni Mini koleksiyonundaki tüm saatlerde bulunan ortak özellikler arasında; kadrandaki uzun, ince Roma rakamları ile saat 3 konumundaki elmasla taçlandırılmış, kırmızı seramik Omega çiçeği görünümlü Trésor kurma kolu yer alıyor. Her zaman olduğu gibi, en yeni Trésor modelleri de ‘Her Time’ desenli aynalı kasa arkası sayesinde kullanıcıların kendi yansımalarını görebilmelerini sağlıyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler