EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Omega 2021 koleksiyonunu sundu

Saat dünyasının ikonik markası Omega, ünlü modellerine teknolojik ve estetik yenilikler getirdi... Markanın 2021 koleksiyonunu mercek altına aldık.

profil
BT Ekip
23.03.2021
Omega 2021 koleksiyonunu sundu

İlk olarak 1957 yılında üretilen OMEGA Seamaster 300, su altı tarihinin en ünlü saatlerinden birini temsil ediyor. Nesillerdir dalgıçların hayranlık duyduğu saat, 60 yılı aşkın süredir ikon olma özelliğini koruyor. 2021’de modelin en yeni koleksiyonu sizlerle buluşuyor. Yeni safir cam sayesinde önceki versiyonlardan daha ince olmakla kalmıyor, aynı zamanda birçok vintage ögeye atıfta bulunuyor ve yepyeni Master Chronometer güncellemeleri barındırıyorlar.


1952 yılında doğan Constellation, OMEGA’nın güzellik ve hassasiyet sembolü olarak kendine kalıcı bir yer edindi. Ayırt edici pençeleri ve yarım ay fasetleriyle ezberimize kazınan bu ikonik görünüm ilk olarak 1982 yılında ortaya çıktı. O günden bugüne dünyanın en tanınmış saat tasarımlarından biri haline gelen koleksiyona OMEGA, ekstra pırlantalar ve bir dizi benzersiz ayrıntıyla zenginleştirilmiş yeni bir Small Seconds model serisi ekliyor.
 


Zarif ve ince De Ville Trésor, 2021’de yeni jenerasyon erkek model koleksiyonuyla geliyor. Seçkin model ailesi, OMEGA’nın sade ve rafine tasarımın nihai dili olmakla birlikte Master Chronometer standardında onaylanmış olağanüstü bir hassasiyet düzeyi sunar. Bu yıl koleksiyon yeni alt kadranlı tasarım, çok çeşitli renk ve malzemelerle sunulacak. Klasik saat sevenlerin mutlaka görmesi gereken modeller…
 


Pırlantaların ve yakutların saat markörleri olarak kullanıldığı Aqua Terra saatlerde zaman değerlidir. 2021 modelleri, muhteşem bir görünüm sunan kabartmalı dalga motifli kadranları ve lüks bezelleriyle adeta zarafet temsili. Göz kamaştıran saatlere bakmayı seven kadınlar için mükemmel.
 


2021’de OMEGA, ünlü dalış saatinin kapkaranlık modeli ile ‘karanlık taraf’ı kucaklıyor. İlk olarak 1993 yılında piyasaya sürülen Diver 300M’in bu nefes kesici yeni modelinde OMEGA, tek rengin kontrast tonlarından oluşan bir saat yaratmak için seramiğin çok yönlülüğünden yararlandı. Her zaman olduğu gibi OMEGA, 300M’in orijinal tasarımına sadık kalarak saatin gerekli tüm dalış işlevlerini karşılamasını sağladı. Seamaster Diver 300M Black Black, hem gözü yormuyor hem de karanlıkta bile rahatça okunabiliyor. 


OMEGA küresel saat ustalığını ve ünlü Amerikan uzay ajansıyla olan ortak geçmişini, cesur markalaşma özelliklerini ön plana çıkaran, astronot
dostu bir dizi yeni Velcro® kayışla onurlandırıyor. NASA’nın 1959 yılında piyasaya sürülen, takma adı ‘meatball’ olan kırmızı, beyaz ve mavi renkli gezegen şeklindeki ünlü amblemi, 20’nci yüzyılın ortalarındaki uzay çağı iyimserliğini şık bir şekilde yansıtıyor.

Cesur işlemeleri, logoları ve uzay çağı tasarımıyla OMEGA Velcro® kayışlar, Moonwatch ile mükemmel uyuma sahiptir. Ancak kayışları herhangi bir saatle eşleştirebilirsiniz ve ‘ayarlanabilirlik’ özelliğinden yararlanmak için astronot olmanız gerekmez. Yüksek sıcaklıklarda, egzersiz yaparken vücudunuz şiştiğinde veya incelen bileğinize göre yeniden ayarlamak istediğinizde inanılmaz büyük bir kolaylık sağlayacağı için spor ve iş günlerinde mükemmel bir eşlikçidir.

Bonus: OMEGA 4 ikonik kadını bir araya getirdi


Önceki ve Sonraki
Haberler