EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Moschino 2016-17 Sonbahar-Kış

Milano Moda Haftası müthiş bir hızla devam ederken, her sezon olduğu gibi en merakla beklenen defilelerden biri Moschino’ydu.

Moschino 2016-17 Sonbahar-Kış
Moschino 2016-17 Sonbahar-Kış
Jeremy Scott, sınır tanımayan yaratıcılığı ile hazırlanmış koleksiyonda yine birbirinden farklı sıra dışı tasarımlar ile herkesi büyüledi.

Defile arkasında Scott bu çalışmasını gururun ateşi olarak tanımlıyor. Bu koleksiyonun ilham kaynağı ise Rönesans dönemi… Bu sezon yalnızca Moschino’da değil, pek çok farklı tasarımcıda Rönesans etkilerini görüyoruz zaten.

Siyah deri parçaların asi ve punk havası ile başlayan koleksiyonda pembe parçalar ile punk etkisi ve feminizm daha ön plana çıkarılmış. Özellikle gece elbiselerinde sigara izmariti söndürülmüş gibi duran yuvarlak kesik yerler var. Yalnızca elbiselerde değil,  Scott bu sezon da sigara paketi şeklinde iPhone kabı tasarlayarak bu senenin ikonik simgesini tekrar vurgulamış oldu.  Scott, “sigara öldürür” sloganını “moda öldürür” olarak değiştirerek kendi mottosunu ilk defa bu kadar net bir şekilde duyuruyor.

Koleksiyona geri dönersek, muhtemelen en dikkat çekici ve hatta insanı hayrete düşürücü parça avize şeklinde olan tasarımdı. Jeremy Scott’ın belki de bu dünyada esinlenemeyeceği ve modaya dönüştüremeyeceği hiçbir şey yok ve bu da onun yeteneği zaten. 


Önceki ve Sonraki
Haberler