EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Met Gala 2020'nin teması belli oldu

2020'de 150. yılını kutlayacak olan Met Gala'nın teması açıklandı: About Time: Fashion and Duration . Zaman kavramına odaklanan etkinliğin ana sponsoru Louis Vuitton.

profil
BT Ekip
08.11.2019
Met Gala 2020'nin teması belli oldu

150. yılını kutlayacak olan MET Gala'nın  2020 teması açıklandı: Zaman. About Time: Fashion and Duration başlığı altında hazırlanacak olan sergi ilhamını  Sally Potter'ın Virginia Woolf'un romanından beyazperdeye uyarladığı film Orlando.

Metropolitan Museum of Art's Costume Institute direktörü Andrew Bolton temayı açıklarken filme gönderme yaparak şu ifadeleri kullandı: "Tilda Swinton'ı üzerinde 18. yüzyıldan kalma Fransız bir bornoz ile bir labirentin içine girerken görüyoruz. Koşmaya başladığı sırada 19. yüzyıl'ın ortalarında tasarlanmış bir elbiseye dönüşüyor üzerindeki borno, ve bu elbiseyle 1850'lerin İngiltere'sinde alıyor soluğu. İşte bu sahne 2020 MET Gala konusunun temel fikrini oluşturdu."

Bolton zaman ile moda arasındaki temel ilişkiden bahsederken Karl Lagerfeld'i de anıyor ve ünlü tasarımcının "Bir dönemi düşünürken aklınıza ilk gelen şey kıyafetlerdir" sözüne dikkat çekiyor. 

Sergi 7 Mayıs 2020 tarihinde kapılarını açacak ancak esas bekleyiş 4 Mayıs 2020'de düzenlenecek  olan moda MET Gala. Ana sponsorluğu Louis Vuitton'un üstlendiği etkinliğin ve serginin yönetim kadrosundaki isimler: Nicolas Ghesquière, Lin-Manuel Miranda, Emma Stone, Meryl Streep ve Anna Wintour.

Önceki ve Sonraki
Haberler