EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

MBFWI 5. Gün

Mercedes Benz Fashion Week Istanbul’un 5.ve son gününe gelmiş bulunuyoruz. Tasarımcılar ve markaların büyük emekler harcayarak yaptıkları Sonbahar/Kış koleksiyonlarına benim kadrajımdan 5 gün boyunca tanık oldunuz. Merakla beklenen son günün defile detaylarını yine sizlerle paylaşıyor olacağım.

profil
Buse Terim
21.03.2015
MBFWI 5. Gün

Mercedes Benz Fashion Week’in 5. gününe White Posture defilesi ile başlıyoruz. Beyaz gömlek modasına daha farklı ve dinamik bir bakış açısı getirme amacıyla yola çıkan marka, Sonbahar/Kış koleksiyonunda, 20.yüzyıl Bauhaus dönemi ve tasarımlarından aldığı ilham ile minimal ve modern tavrını ortaya koyuyor. Modern ve güçlü ifadesini geometrik formlar ile bir araya getiriyor. Tasarımlarda yaka ve manşet detayları, poplin kumaşlar ile kullanılarak, farklı gömlek boyları ve hareketli kesimler ile dikkatleri üzerine çekiyor.

MBFWI 5. Gün
MBFWI 5. Gün
MBFWI 5. Gün

Deri el işçiliğinin, geometrik oyunların ve multi- fonksiyonel giyim seçeneklerinin öne çıktığı ‘ Retrouvailles’ isimli koleksiyonunda her detay göz kamaştırıyor. Lacivert, gri melanj, antrasit, beyaz, ve bej tonlardan oluşan parçalara kaşmir/ipek karışımı özel dokular, yünler, el yapımı kaşmir trikolar, taşlanmış ipekler ve imitasyon kürkler eşlik ediyor. Tasarımlar; deri boyun detaylı aksesuarlar ve çantalar ile tamamlanıyor.  Burçe Bekrek Sonbahar/Kış 2015-16 koleksiyonunda kadını; gücünü kendi içinden alan, başkası için değil kendi için giyinen, şık gözükmek için zorlanan değil şık olurken hayatını kolaylaştıran, değişime açık, sofistike ve çekici olarak vurguluyor.

MBFWI 5. Gün
MBFWI 5. Gün
MBFWI 5. Gün
MBFWI 5. Gün

Zeynep Erdoğan ‘ Damask’ adını verdiği Sonbahar/Kış 2015-16 koleksiyonunda Anna Rice’ın efsanevi romanı ‘Interview with the Wampire’ın sinema uyarlamasından ilham alıyor. Bu sezon  trend renklerden biri olan marsala bordusu ve kırmızının  tonları ağırlıklı olarak ‘Damask’ desenin de kullanılmış. Sert hacimli volanların içinde belli belirsiz bulanan ince danteller, brokarlar,goblenler,ince el işlemeleri koleksiyonun öne çıkan detayları arasında yerini alıyor .

MBFWI 5. Gün
MBFWI 5. Gün
MBFWI 5. Gün
MBFWI 5. Gün

Gülçin Çengel Patagonya’ya yaptığı bir seyahat sırasında çektiği fotoğraflardan esinlenerek ‘Glacier’ isimli Sonbahar/Kış koleksiyonunu hazırlamış. Perito Moreno buzulları koleksiyonun hem ana renk ve dokusunda hem de aksesuar ve deri detaylarda kendisini gösteriyor. Bir yanda buzulların beyaz,mavi ve lacivert tonları varken, bir yandan da Patagonya renkleri ile yeşiller ve turuncular koleksiyona bir bütünlülük sağlıyor. Mavi, siyah ve lacivert tonlardaki jakarlı,ipekli ve yarı parlak kumaşlar trikolar ile beraber tasarımlara eşlik ediyor.Üç boyutlu görüntü oluşturan katmanlar,kristal efektli işlemeler ve kontrast kumaş dokularının birlikte kullanımı koleksiyonun önce çıkan detayları arasında yer alıyor.

MBFWI 5. Gün
MBFWI 5. Gün
MBFWI 5. Gün
MBFWI 5. Gün
Önceki ve Sonraki
Haberler