EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Louis Vuitton sağlık çalışanları için maske üretiyor

Louis Vuitton, Fransa'da Covid-19 salgını ile mücadelede sağlık çalışanlarının maske ihtiyacına destek olmak için harekete geçti.

profil
BT Ekip
10.04.2020
Louis Vuitton sağlık çalışanları için maske üretiyor

Lüks Fransız markası Louis Vuitton, geçtiğimiz haftalarda Covid-19 salgını süresince parfüm üretim tesisinde sağlık çalışanları için el dezenfektanı üreteceğini açıklamıştı. Marka şimdi de dört tekstil atölyesini maske üretimi için faaliyete geçiriyor. Louis Vuitton'un başkanı ve CEO'su Michael Burke, ilk olarak Saint-Florence atölyesini ziyaret ederek, 22 gönüllü zanaatkarın sahada mücadele eden sağlık görevlileri için hali hazırda gerçekleştirdikleri üretimi formalize etti. 

Saint-Florence Huzurevi'nin direktörü Mrs. Correira ve Essaerts, Bocage'daki Saint-Vincent de Paul Bakım Evi'nin direktörü Mr. Gaborieau yeni üretien maskeleri teslim alarak gönüllü zanaatkarlara teşekkür etti. Koruyucu maskeler , Fransız hükümetinin birçok departmanının onayı, tekstil endüstrisinin temel ihtiyaçlarını karşılayan ve bölgesel bir network olan Mode Grand Ouest ile işbirliği içinde üretiliyor. 

Önceki ve Sonraki
Haberler