MODA - TASARIMCILAR

Louis Vuitton, Frank Gehry x Louis Vuitton koleksiyonunu Art Basel Miami Beach'te tanıtıyor

Louis Vuitton, Frank Gehry x Louis Vuitton koleksiyonunu tanıtmak için Art Basel Miami Beach'e geri dönüyor ve mimarın Maison ile uzun süredir devam eden iş birliğini kutluyor

profil
BT Ekip
09.12.2023
Louis Vuitton, Frank Gehry x Louis Vuitton koleksiyonunu Art Basel Miami Beach'te tanıtıyor

Louis Vuitton, bu yılki Art Basel Miami Beach'te, Kanadalı-Amerikalı efsanevi mimar Frank Gehry'nin Maison ile uzun süredir devam eden kapsamlı iş birliği sırasında ürettiği eserlerden bir seçki sunuyor. Eserlerin sergilenmesi için özel olarak tasarlanan stant, Frank Gehry'nin ikonikleşmiş estetiğini ve formlarla yaptığı deneylerini adeta somutlaştırıyor. Mimarın tasarım sürecinin her zaman merkezinde yer alan ahşap ve karton modeller sahnede kendi formlarını bulurken, beş adet yelken benzeri örgü yapı, Gehry'nin 2014 yılında Maison için hazırladığı vitrinlere selam gönderiyor.

Frank Gehry için çok değerli olan dört tema olan Mimari ve Form, Malzeme Keşfi, Hayvanlar ve ‘Twisted Box’ tasarımının da dahil olduğu Celebrating Monogram çerçevesinde sergilenen nesneler arasında el çantaları, sandıklar, parfüm şişeleri, orijinal sanat eserleri, eskizler ve mimari modeller yer alıyor.

Stantta sınırlı sayıda üretilen bir çanta koleksiyonu olan ‘Louis Vuitton X Frank Gehry’ de tüm dünyaya tanıtılıyor. Frank Gehry'nin kariyeri için kilit öneme sahip üç temayı (Mimari ve Form, Malzeme Keşfi ve Hayvanlar) temel alan bu ortak kapsül, Maison'un ikonik ‘Capucines’ çantaları, ‘Twisted Box Trunk’ı ve Gehry'nin 2014 tarihli Bear with Us heykelinden ilham alınan ‘Bear With Us Clutch’ gibi olağanüstü tasarımlarını içeriyor. Her bir çanta, Frank Gehry'nin tasarım dehası ile Louis Vuitton'un yüksek zanaatkarlığının ve olağanüstü ustalığının eşsiz birleşimini örnekliyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog