EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Louis Vuitton Cruise 2018

Louis Vuitton Cruise 2018 defilesi Japonya'nın Kyoto kentinde yer alan büyüleyici Miho Müzesi’nde gerçekleşti.

Louis Vuitton Cruise 2018
Louis Vuitton Cruise 2018
Yeryüzündeki cennet fikriyle I.M.Pei tarafından tasarlanan Miho Müzesi, şehirle doğanın karışımını sunan yeni Cruise koleksiyonunu sunmak için en doğru yer olmuş.

Louis Vuitton 2018 Cruise koleksiyonu günümüzle antik uygarlıkları, dev hareketli şehirlerle el değmemiş coğrafyaları bileştiriyor.

Koleksiyonun kalbinde yatan soru gelenekten modernizme uzanan yolun evrimi… Koleksiyondaki göndermeler, motifler Kreatif Direktör Nicholas Ghesquiere’den adeta bir saygı duruşu. “Japonya, 20 yıl önce  ilham bulmak için seyahat ettiğim ilk ülkelerden biriydi. O günden bugüne sık sık giderim. Bu koleksiyon Japonya’nın bana uzun yıllardır verdiği ilhamın zirvesi oluyor” diyor Ghesquiere sahne arkasında.

Giysiler samurayları çağrıştırıyor. Üzerlerindeki figür işlemeleri, mürekkeple işlenen manzaralar adeta Ghesquiere’in Japonya macerasını özetliyor. Kazak ve deri üstler Japon savaşçılarının zırhını andırırken, çantalar Kabuki maskeleriyle süsleniyor.

Bu yılki Cruise koleksiyonu aynı zamanda tasarımcı Kansai Yamamota’ya da bir saygı duruşu niteliği taşıyor. Japon tasarımcıları Avrupa’ya tanıtmaktan büyük bir rol oynayan Yamamota aynı zaman David Bowie’nin sıra dışı kostümlerini de tasarlıyordu. Bu kez Yamamoto, markanın çanta ve aksesuarlarındaki ikonlar ve sembolleri yeniden tasarladı.


Önceki ve Sonraki
Haberler