EN ÇOK
OKUNAN

Les Benjamins FW21 Forgotten Paces

LES BENJAMINS kurucu ve kreatif direktörü Bünyamin Aydın’ın tasarladığı, Türkiye’nin ralli ikonları olan Serdar Bostancı, Renç Koçibey ve Ali Sipahi gibi isimlere saygı duruşu niteliğindeki koleksiyon, 70’li ve 80’li yılların Türk ralli kültürüne ayna tutuyor. Forgotten Pacenotes kadın koleksiyonunda ise, Türkiye’nin ralli mirası ile Fransız pilot Michèle Mouton’un ikonik stilinden esinleniliyor.

Klasik yarış kıyafeti kodları, yeni standartlarla buluşarak alt üst ediliyor, motor sporlarından ilham alan tasarımların dinamiği, yeni bir oran ve işlev duygusu yaratmak adına atletik bir çizgide birleştiriliyor.

''Rally-Style ve ''Crash&Repair” olarak ikiye ayrılan koleksiyonda yer alan tüm tasarımlar, pilotların, zihinsel hazırlığından başlayarak gerçek yarışa kadar süren döngüsünü konu alıyor. Bu bağlamda stil ve performans; koleksiyonun ruhani ve işlevsel sütunlarını oluşturuyor. Bu döngü göz alıcı mora çalan kırmızı kesik çizgilerle, toprak tonlarında cesur desenlerle ve farklı kumaşların yarattığı dokularla zengin bir renk paleti oluşturmakla beraber, aslında bir ralli öyküsünü tümüyle anlatıyor.
 

profil
BT Ekip
18.03.2021
Önceki ve Sonraki
Haberler