EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

İstanbul Moda Haftası'nda 2. gün

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul'un ikinci günü de yoğun bir programla devam etti. Kith&Kin, House of Ogan, Selen Akyüz, Third, Özlem Erkan, Aslı Filinta, Emre Erdemoğlu, Özlem Kaya, Gökhan Yavaş, Mehtap Elaidi ve Brand Who'nun koleksiyonlarını sergilediği günden akılda kalanları bir araya getirdik.

İstanbul Moda Haftası'nda 2. gün

Moda Tasarımcıları Derneği Eş Başkanı Özlem Kaya, her daim dinamik ve genç bir tema olarak öne çıkan "Okula Dönüş" heyecanını kendi stilinde yorumladığı Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonuyla MBFWI podyumundaydı. İpek, yün, koton gibi doğal kumaşların dantel ve şifon gibi romantik kumaşlarla desteklendiği, ekose deseninin cömertçe kullanıldığı koleksiyonun renk paletinde ise siyah, yeşil, kırmızı, pudra ve beyaz renkler ön plandaydı. 


Her sezon koleksiyonuyla bir hikaye anlatan Mehtap Elaidi, bu sezon koleksiyonunun temasını yenilenme ve kabuk değiştirme olarak belirledi. Bu temaya paralel olarak markanın yeni logosu da ilk defa bu defilede kullanıldı. #ITSMETIME adını verdiği koleksiyonunda tasarımcı, Mehtap Elaidi kadınının peşinde bir yolculuğa çıkıyor ve en çok "müdanasız" sıfatını yakıştırdığı bu kadının stilini Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonu aracılığıyla keşfediyor. Elaidi aynı zamanda bu koleksiyonuyla ilk defa hazır giyim parçalarının yanı sıra çanta, takı ve aksesuar da sunuyor. 


Geçtiğimiz sezon Mercedes-Benz'in destekleyerek defilesini sunmuş olduğu Brand Who, bu sezon Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonunda ilhamını 1980'li yıllardan alıyor. Erkekler için giyilebilir hikayeler tasarlayan ve her sezon koleksiyon hikayesi doğrultusunda belirlediği desenleri sunan Brand Who, şehir hayatının stil sahibi erkeklerini yeni keşif rotalarına doğru bir seyahata davet ediyor. Koleksiyonda kaz tüyü kabanlar, askeri ceketler, fonksiyonel yağmurluklar, anoraklar, trikolar, bomber ceketler ve jogging pantolonları dikkat çekti.


Önceki ve Sonraki
Haberler