EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Ikea Off-White ile buluşursa

Off-White markasının yaratıcısı Virgil Abloh, Ikea ile hazırladığı koleksiyonunda bazı parçaları tanıttı. Koleksiyonda halılardan, Abloh'un özel dokunuşunun değdiği klasik Ikea çantaları yer alıyor.

profil
BT Ekip
02.05.2018
Ikea Off-White ile buluşursa

Kısa bir süre önce Louis Vuitton erkek koleksiyonlarından sorumlu yaratıcı direktör görevine getirilen Virgil Abloh, Ikea için hazırladığı koleksiyonu tanıttı. Tasarım sürecini ve ilhamını anlatan Abloh, "Sahip olduğunuz şeylere sanatçı dokunuşu eklemek istedim" sözleriyle koleksiyonunu özetliyor.

Ikea ile iş birliğinden çıkan koleksiyona baktığımızda hepimizin evinde olan parçalar haliyle dikkat çekiyor. Ancak pek tabii tek bir farkla, o da Abloh'un kendine özgü stilinin bu objelerle birleşmesi oluyor. Üzerinde "Keep Off" (Uzak Durun) yazan bir İran halısı, yine üzerinde "Sculpture" (Heykel) yazan klasik Ikea çantasıyla buluşuyor. 

Abloh'un Off-White tasarımlarından zirveye taşıdığı estetik görünüm, Ikea tasarımlarına da yansımış. Henüz yapım aşamasında olan koleksiyonun satış takvimi açıklanmadı.

Önceki ve Sonraki
Haberler